ЕПЛ2Т

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЕПЛ2Т
ЖД вокзал 005.jpg
Електропоїзд ЕПЛ2Т-024 на Донецькому вокзалі
Основні дані
Роки виробництва 2001 — 2008
Країна виробництва Україна Україна
Завод ЛТЗ
Побудовано поїздів 35
Країна експлуатації Україна Україна
Оператор УЗ
Ширина колії 1520 мм
Технічні дані
Рід струму і напруга
у контактній мережі
постійний, 3 кВ
Конструкційна швидкість 130 км/год
Кількість вагонів 6—12
Пасажиромісткість головний вагон — 118
моторний вагон — 136
причіпний вагон — 130
Довжина вагона 25 250 мм
Прискорення 0,7 м/с2
Гальмування 0,8 м/с2
Системи безпеки КЛУБ-У, ТСКБМ, РВ1-1М, РПЛ-2М2, САУТ
ЕПЛ2Т у Вікісховищі?

Електропоїзд ЕПЛ2т — український електропоїзд постійного струму, виробництва Луганського тепловозобудівного заводу. Електропоїзд спроектовано на основі екпіпажної частини дизель-поїзду ДЕЛ-01 і електричного устаткування електропоїзду ЕР2Т. Конструкційна швидкість електропоїзду 130 км/год.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Електропоїзд виробляється на Луганському тепловозобудівному заводі. Електропоїзд потужністю 4×240 кВт призначений для перевезення пасажирів на електрифікованих ділянках залізниць з номінальною напругою в контактній мережі 3000 В постійного струму в районах з помірним кліматом. Основна складовість електропоїзда - вісім вагонів: 2 головних, 4 моторних та 2 причіпних (Г-М-П-М-М-П-М-Г).

Технічні характеристики[ред. | ред. код]

В електропоїзді використовується тяговий електродвигун постійного струму. Електропоїзд обладнаний електричним, електропневматичним, пневматичним, ручним гальмами.

Візок моторного вагону двохосний з подвійним ресорним підвішуванням: буксовим бесчелюсним с фрикційними амортизаторами коливань та центральним люлечним підвішуванням з гідравличними амортизаторами коливань. Тяговий привід має комбіноване підвішування (тяговий двигун — опорно-рамне; редуктор — опорно-осьове).

Кузов вагона і настил рами виконані з нержавіючої сталі. Між вагонами знаходяться закриті перехідні площадки балонного типу, що забезпечують безпечний перехід пасажирів з вагона у вагон.

Вагони електропоїзда обладнані автозчепленням. Головний вагон має з кожної сторони по двоє, а пасажирський вагон — по троє зовнішніх розсувних дверей, дистанційно керованих машиністом. Внутрішні розсувні двері самозакриваються. Вікна вагонів — блокового типу з безосколкового скла.

Склад електропоїзда[ред. | ред. код]

Марка України «Електропоїзд ЕПЛ 2Т». Серія «Локомотивобудування в Україні»

Електропоїзд формується із двох головних вагонів, і проміжних (моторних, причіпних) між ними. Кількість вагонів у складі електропоїзду 6—12.

Експлуатація[ред. | ред. код]

Електропоїзд експлуатується лише в Україні: на Львівській, Придніпровській та Донецькій залізницях.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]