Електричний чайник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Електрочайник

Електричний чайник — прилад для нагрівання питної води, що працює на електриці. Являє собою чайник з розташованим всередині нагрівальним елементом. Звичайно як нагрівальний елемент використовується трубчастий електронагрівник.

Більшість сучасних електрочайників виготовляються з пластмаси, що дозволяє уникнути опіків при дотику до закипілого чайника, а також допомагає довше утримувати високу температуру води в ньому, у порівнянні з чайниками з металу. Крім того, вони мають автоматичний вимикач на основі біметалічної пластини, прозоре віконце для контролю рівня води (є не у всіх моделей) і контактну підставку, що дозволяє легко і швидко відключити чайник від живильного проводу.

В останні роки в продажу з'явилися енерго- і часоощадні чайники, які виконують швидке кип'ятіння тільки однієї чашки води, а не всього налитого в них обсягу води. Такі чайники дозволяють, за відповідних умов використання, заощадити до 65% електроенергії і до 90% часу в порівнянні з електрочайниками попереднього покоління. Також вони можуть оснащуватися фільтрами води.[1][2]

Перші електричні чайники з'явилися наприкінці XIX — початку XX століття. В 1992 році в Японії почалося виробництво електрочайників-термосів (термопотів). В 1994 році в Ізраїлі з'явилися електрочайники з контактною підставкою і автоматичним відключенням.

З початку створення і донині електричні чайники не втратили свого призначення, а саме: нагрів води за рахунок трансформації електричної енергії в теплову. Якщо порівнювати старі і нові електричні чайники, то крім прямого призначення вони завжди були і предметом інтер'єру, згадати навіть перші електричні самовари, і кольорові чайники з пластмаси сьогодні.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Ложки Це незавершена стаття про посуд та кухонне приладдя.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Інструменти Це незавершена стаття про інструмент, прилад або пристрій.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.