Мультиварка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мультиварка
Зображення
Частково збігається з скороварка
CMNS: Мультиварка у Вікісховищі

Мультива́рка — багатофункціональний побутовий кухонний електроприлад з програмним управлінням, призначений для приготування широкого спектра страв в автоматичному режимі. Електрична мультиварка — прямий нащадок електричної рисоварки. Вважається, що ці прилади прийшли до нас з Азії, де рис — один з найпопулярніших харчових продуктів. Мультиварка — це вдосконалена рисоварка.[1] Вона дозволяє варити, смажити, пекти, тушкувати та готувати на пару, підігрівати вже приготовані страви, при цьому не вимагаючи постійного контролю. Мультиварка складається з корпусу з електричним нагрівальним елементом, ємності для приготування (каструлі) з антипригарним покриттям, має вбудований мікропроцесор для керування приготуванням, паровий клапан і систему герметичного закриття кришки. Певні функції мультиварки дублюють: скороварку, пароварку, аерогриль, мікрохвильову піч.

Історія[ред. | ред. код]

Вперше скороварку для термічної обробки цукру винайшов Дені Папен ще в XVII столітті. Саме вона і стала пращуром сучасних пароварок, кашоварок, скороварок і мультиварок.

«Мульти» у слові мультиварка означає множинність, багаторазовість, багатофункціональність, тобто об'єднання в собі декількох компонентів. Це побутова техніка, яка увібрала в себе «обов'язки» скороварки, кашоварки, пароварки та хлібопічки. Тому в мультиварці можливо смажити, випікати, варити на пару, тушкувати.

Мультиварку придумали швидше за все корейці або японці. У рисоварку вставити сенсори та мікропроцесор додумалися в Panasonic, а от комерційний продукт видали корейці, із фірми «Куко».

Принцип роботи[ред. | ред. код]

Мультиварка — каструля з герметичною кришкою і нагрівальним елементом. У неї вбудований процесор, що забезпечує різні можливості приготування за принципом мініпечі. Зверху є клапан для зниження тиску. Ступінь розкриття клапана може регулюватися вручну. Приготування їжі в мультиварці дозволяє обмежити використання жирів, що є сприятливим для здоров'я людини. Пристрій «мультиварка» максимально автоматизований і дозволяє встановлювати:

  • час приготування;
  • час початку приготування за таймером;
  • режим приготування — суп, випічка тощо;
  • приготування (одночасно) — двох і більше страв.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]