Синті-поп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Синті-поп (синтіпоп, синт-поп) (англ. Synthpop) — вид попмузики, що характеризується широким використанням синтезаторів, драм-машин та різноманітних електронних аудіоефектів. В сучасності переважна більшість сучасної попмузики створюється за допомогою синтезаторів, проте синті-поп має стилістичні особливості, що відрізняють його від іншої музики, зробленої технологічно подібним чином.

Такими особливостями є: штучність звуку (синтезатори не імітують звучання реальних музичних інструментів), акцент на механічних ритмах, використання вокалу як контрапункт штучному походженню аранжування, багаторазове повторення структурних елементів. Форма композиції синті-поп пісень не відрізняється від форми звичайних поппісень. Тексти пісень найчастіше мають легку соціальну або науково-технічну тематику.

1980-ті роки[ред. | ред. код]

Початок синті-попу припадає на 1980-ті роки, коли синті-поп був безпосередньо пов'язаний з пост-панк музикою нової хвилі і являв собою ритмічну, легку електронну музику. Він мав комерційний успіх в країнах Європи та Латинської Америки, хоча залишався малопомітним в США.

Кінець 1980-х років ознаменувався новим періодом синті-попу, пов'язаний з творчістю групи Depeche Mode. Суттєвий вплив на цей напрямок справили технологічні та музичні здобутки напрямку New Wave.

1990-ті роки[ред. | ред. код]

В 90-і роки синті-поп стрімко розвивається в Німеччині. Основні представники — групи And One, De/Vision, Wolfsheim, Dance Or Die, їхню творчість характеризують технічно ускладненим звучанням та переважанням мінорних мелодій у дусі Depeche Mode). У цей час синті-поп став перетинатися з деякими стилями індустріальної музики (EBM, Techno-industrial, Future-pop). Таким чином, у цей час синті-поп популярний у колах електро-індустріальної і готичної електронної музики.

Крім того, останнім часом має популярність такий жанр, як електроклеш, заснований на стилістиці синті-попу 80-х, сполученої із сучасними звуковими прийомами й текстами, близькими за тематикою до панка-долі.

Найвідоміші представники[ред. | ред. код]

Українські виконавці в стилі синт-поп[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]