Занівське-1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Занівське-1 — багатошарове поселення (простежено шари: раннього неоліту, пізнього неоліту, раннього енеоліту, пізнього енеоліту, середньої бронзи та ранньої залізної доби), яке було виявлене за 3,23 км на південний схід від смт Борівське Луганської області[1] археологами Луганської археологічної експедиції. На поселенні Занівське-І виявлені залишки ям господарського призначення епохи неоліту, енеоліту та ранньої залізної доби, а також чисельний археологічний матеріал, представлений уламками керамічного посуду, виробами з кісток тварин, кременевими та кам'яними виробами, кістками тварин, рептилій та риб. В двох шарах Занівського-1 були знайдені кістки тура. Поселення досліджувалося з 1999 по 2006 роки. Загалом досліджено 340 кв. м. поселення. У 2006 році в дослідженнях пам'ятки в рамках міжнародного проєкту «The East-West Millet Project»[2] брала участь Г. Мотузайте-Матузевічуте (PhD департаменту археології університету Кембриджа). За результатами цих досліджень було встановлено, що в ранню залізну добу мешканці поселення займалися заплавним землеробством.

За завданням Інституту археології Національної Академії наук України, Міністерства культури України, Управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації, Луганського обласного краєзнавчого музею в 2006 році відбулась археологічно-краєзнавча експедиція слухачів секції «Історичне краєзнавство» луганського територіального відділення Малої академії наук України, під час якої проводилися охоронні дослідження пам'ятки археології, що руйнується силами природи і господарською діяльністю людини[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. О. П. Журавльов, С. А. Теліженко Тваринництво та полювання населення Сіверськодонеччини в пізньому неоліті-енеоліті (за результатами археозоологічних досліджень поселень Занівське-І та Підгорівка-2) / Матеріали та дослідження з археології Східної України Збірник наукових праць [Архівовано 19 червня 2010 у Wayback Machine.]. — 2008, № 8.
  2. bkd20@cam.ac.uk. The East-West Millet Project — Division of Archaeology. www.arch.cam.ac.uk (англ.). Архів оригіналу за 23 лютого 2017. Процитовано 22 лютого 2017.
  3. Молодь Луганщини вміє вчитись, працювати та весело відпочивати. 10.10.2006[недоступне посилання] / Мала академія наук України

Посилання[ред. | ред. код]