Звукознімач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Три магнітних звукознімача на електрогітарі. Один хамбакер та два сингла — зліва направо
Хамбакер
П'єзоелектричний звукознімач на класичній акустичній гітарі

Звукозніма́ч - пристрій, призначений для перетворення коливання струн в електричний струм.

Сигнал з звукознімача може бути оброблений за для отримання різноманітних звукових еффектів, і, згодом, підсилений для відтворення через динаміки. Використовуєтся в електрогітарах, бас-гітарах та напівакустичних гітарах. Існує декілька видів звукознімачів: магнітні, п'єзоелектричні, оптичні.

Класифікація[ред.ред. код]

  • Магнітні — зняття звуку відбувається завдяки зміні магнітного поля через коливання у ньому струни. Магнітні звукознімачі поділяются на:
    • Сингл (англ. Single) — одна катушка. Атака яскравіша за атаку хамбакерів, більш перкусіонна; звучання чистіше. Значна чутливість до електромагнітних завад.
    • Хамбакер (англ. Humbucker) — дві катушки, розташовані поруч чи одна над одною, увімкнені у протифазі. Такий підхід дозволяє нейтралізувати шуми від електричного фону за рахунок алгебраїчного скаладання сигналів від двох катушок. Дослівно "humbucker" перекладається як "подавлювач шуму", де "hum" - гудіння, а "buck(er)", це - той, хто "виступає проти".
  • П'єзоєлектричні — знаття звуку проходить за допомогою п'єзоелектричних еффектів.
  • Оптичні (не одержали належного розповсюдження) — зняття сигналу проходить за рахунок оптичного віддзеркалення пучка світла від коливання струни.