Дредноут (гітара)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дредноут
Дредноут з вирізом під основою грифа.

Дредноут (англ. dreadnought) — вид акустичних гітар, що відрізняється збільшеним корпусом характерної «прямокутної» форми та звуженим грифом у порівнянні із класичною гітарою. Великий корпус дає підвищену гучність гітари і переважання низьких частот в тембрі[1]. Розроблений в 1916 році фірмою «Мартін» і досі вважається стандартом в гітаробудуванні[2].

У 20-х роках використовувався в основному для виконання кантрі і популярно-естрадної музики. У 50-х разом з іншими фолк-гітарами також використовувався для домашніх або бардівских стилів, акустичного блюзу.

Назва походить від нового на час винаходу гітари типу військових кораблів, розроблених у 1906 році — великих, озброєних гарматами єдиного крупного калібру — дредноутів.[3][4]

Особливості[ред. | ред. код]

Дредноути мають корпус «прямокутної» форми, він більший, в порівнянні з корпусом класичною гітарою, гриф вужчий, в порівнянні з класичною і має анкерний стрижень.

Так само є варіанти дредноутів з вирізом під основою грифа, це полегшує доступ при грі на останніх ладах.

Дредноути, як і класичні гітари настроюються на стандартний лад

  • 1 струна — E (мі першої октави)
  • 2 струна — H (сі малої октави)
  • 3 струна — G (соль малої октави)
  • 4 струна — D (ре малої октави)
  • 5 струна — A (ля великої октави)
  • 6 струна — E (мі великої октави)

Оскільки сила натягу у металевих струн більше ніж у нейлонових, ці гітари, як правило, дуже міцні і виготовлені з певних порід дерева.

На дредноутах в основному грають медіатором. Щоб не пошкодити корпус, на верхній деці встановлюється спеціальна пластикова накладка. На відміну від класичних моделей, які зазвичай використовуються для гри пальцьовою технікою, дредноут частіше застосовується для гри «чосом». Також дредноут звучить голосніше, ніж оркестрові моделі, хоча у них і збалансованіший звук.

Див. також[ред. | ред. код]

Gibson Hummingbird — перша гітара Gibson з корпусом Dreadnought.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Дредноут, акустична гітара. ak - gitara.ru. Архів оригіналу за 20 серпня 2010. 
  2. Ед Призант (2000). Сучасна історія акустичної гітари. guitars.ru. Архів 01/info.php?z825 оригіналу за 28 вересня 2010. 
  3. Ken Achard (1990). History and Development of the American Guitar. The Bold Strummer Ltd. с. 13–14. ISBN 0-933224-18-4. Архів оригіналу за 8 жовтня 2014. Процитовано 10 лютого 2012. 
  4. Dreadnought Story. Martin Guitar Company. Архів оригіналу за 14 вересня 2015. Процитовано 10 лютого 2012.