Зенітна ракета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Перша у світі зенітна керована ракета «Вассерфаль». Третій Рейх.
Пуск зенітної протибалістичної ракети RIM-161 Standard Missile 3. США
Зенітна керована ракета С-200
Зенітні керовані ракети ПЗРК «Ігла» та «Ігла-1»

Зені́тна раке́та (зенітна керована ракета, ЗКР) — ракета класу «земля-повітря», що входить до складу зенітно-ракетного комплексу, призначена для ураження повітряних цілей: літаків, вертольотів, дирижаблів, аеростатів, різних ракет, безпілотних літальних апаратів, бойових блоків балістичних ракет, артилерійських і авіаційних боєприпасів.

Ракети розрізняються за типом базування, дальністю і висотою ураження, максимальною швидкістю цілей, що уражаються, принципами запуску. Існують ракети на рідинних і твердопаливних двигунах.

Будова[ред.ред. код]

Основні елементи ЗКР:

  • планер (корпус і аеродинамічні поверхні),
  • бортова апаратура управління і наведення (БАУН),
  • детонатори,
  • бойова частина,
  • реактивна рухова установка.

Бойова частина, БАУН і рухова установка розміщуються в корпусі. Аеродинамічні поверхні планера служать для утримання ЗКР на траєкторії наведення (або для зміни траєкторії польоту) і стабілізації ЗКР. У ЗКР деяких типів, призначених для ураження повітряних цілей на великих висотах (30—40 км і більш) на додаток до аеродинамічного управління або замість нього застосовується газодинамічне кермо.

Історія створення[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія. «ГРАЖДАНСКАЯ — ЙОКОТА» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1979. — Т. 3. — С. 456—457. — ISBN 00101-236. (рос.)


Посилання[ред.ред. код]