Каменяр (видавництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Каменяр» (повна назва — Державне підприємство "Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Каменяр») — видавництво у Львові.

Випускає літературу найрізноманітнішої тематики — як для масового читача, так і наукові видання. Здійснює випуск книг за замовленням та коштом авторів, надає редакційно-видавничі послуги (передрук та складання текстів, редагування, художнє оформлення, виготовлення оригінал-макетів видань тощо), здійснює гуртову торгівлю книгами — як власного виробництва, так інших видавництв.

Видавництво «Каменяр» має статус юридичної особи. Підпорядковується Державному комітетові телебачення і радіомовлення України. Діяльність видавництва здійснюється на засадах повного господарського розрахунку та самофінансування.

Не тупцювати на місці, а йти вперед — таке основне кредо нинішнього видавництва «Каменяр». Чи то магічний вплив Івана Франка, від літературного імені якого походить назва видавництва, чи, може, його багаторічний виробничий досвід зібрали в одну громаду людей, які самовіддано й цілеспрямовано роблять свою справу. Незважаючи на сьогоденні нелегкі умови українського книговидання, «Каменяр», оптимізувавши в певних межах свої показники, з року в рік прагне випускати і таки випускає книжки.

Серед видань «Каменяра» — твори видатного українського письменника, вченого, громадсько-політичного діяча Івана Франка. Неодноразово видавалися його повісті, оповідання, казки та поезії. Окремими книжками виходили спогади про Великого Каменяра, путівники по музеях І. Франка, дослідження, пов'язані з його творчістю, оригінальна збірка документальних фотографій тощо.

Видавництво познайомило читачів також з літературною спадщиною багатьох соратників і послідовників Івана Франка — Наталі Кобринської, Уляни Кравченко, Михайла Павлика, а також таких письменників, як Богдан Лепкий, Юрій Липа, Богдан-Ігор Антонич, Юліан Опільський, Андрій Чайковський, Гнат Хоткевич, Михайло Яцків.

Чільне місце серед видань «Каменяра» займають книги з творами сучасних авторів (Ірина Вільде, Роман Федорів, Роман Іваничук, Роман Горак, Євгенія Божик, Богдан Чепурко, В. Квітневий, цілий ряд молодих поетів тощо). Видавництво є співзасновником Літературної премії ім. Богдана-Ігоря Антонича «Привітання життя» (започатковано в 1994 р.).

Серед здобутків «Каменяра» — численні публікації творів польських письменників в українських перекладах: Адама Міцкевича, Юліуша Словацького, Марії Конопніцької, Кароля Войтили (Івана Павла II), Чеслава Мілоша, Тадеуша Ружевича, Віслави Шимборської, Збіґнєва Герберта, Станіслава Лема, Юзефа Лободовського, Анджея Бурси та ін.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]