Кешбек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ке́шбек (від англ. cashback або амер. cash back — повернення готівки) — повернення частини коштів (грошей), витрачених на придбання, оплату товарів або послуг. Використовується у банківських картках, інтернет-торгівлі та гральному бізнесі. У сучасному фінансовому глосарію застосовується також термін: манібек
Походження і використання терміну кешбек (манібек)
Термін «кешбек» був вперше застосований у США в 1970-х роках, минулого століття, у сфері використання кредитних карток. Зазвичай, у середньому, він тоді становив 1-2 % і виплачувався раз на рік наприкінці кожного грудня у кожному році. Сьогодні кешбек переважно використовується у банківських та небанківських програмах персональної фінансової лояльності, а також у інтернет-торгівлі (у цьому випадку виплатами кешбека займаються компанії-посередники, які скеровують покупців на сайти продавців і діляться частиною своєї комісійної винагороди з покупцями).

В Україні кешбек сплачують банки: ПроКредит Банк (0,5 %), Альфа-Банк (Україна), OTP Bank (Україна), monobank та інші банки, великі структури корпоративної лояльності, такі наприклад як «Кікард» або оператори корпоративного кешбек у сегменті інтернет-покупок в Україні (діє незалежно від банку-емітента картки покупця, а також при оплаті готівкою при доставці) такі як — Soldo.

Посилання[ред. | ред. код]