Кешбек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ке́шбек (від англ. cashback або амер. cash back — повернення готівки) — повернення частини коштів (грошей), витрачених на придбання, оплату товарів або послуг. Використовується у банківських картках, інтернет-торгівлі та гральному бізнесі.

Кешбек був введений в дію у США в 1970-х роках у сфері використання кредитних карток. Він становив 1-2 % і виплачувався раз на рік в кінці грудня. Сьогодні кешбек в основному використовується при інтернет-торгівлі; виплатами кешбеку займаються компанії-посередники, які скеровують покупців на сайти продавців і діляться частиною своєї комісійної винагороди з покупцями.

В Україні функцію кешбек надають банки: Астра Банк (тільки для карт Classic та вище, 1% - стандартно, до 5% по акціям), Дельта Банк (від 0% до 2% в залежності від типу карти та типу транзакції), RD Банк (1 % по карті Pees Boy Club), ПроКредит Банк (0,5 %).

Першою системою кешбеку інтернет-покупок в Україні (діє незалежно від банку-емітента картки покупця, а також при оплаті готівкою при доставці) є Soldo.

Посилання[ред.ред. код]


Фінанси Це незавершена стаття з фінансів.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.