Київське генерал-губернаторство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Південно-Західний край або Київське генерал-губернаторство або Київське, Подільське та Волинське генерал-губернаторство — адміністративна одиниця Російської імперії, яка включала терени Правобережної України (у 1881—1889 — також фактично Лівобережної).

Історія[ред.ред. код]

Південно-Західний край складався з трьох губерній — Київської, Волинської і Подільської. Утворено 22 січня 1832 року, коли Василя Левашова[ru] було призначено Київським військовим губернатором, Подільським і Волинським генерал-губернатором.

1881 — територію генерал-губернаторства де-факто було розширено до п'яти губерній: генерал-губернатора Олександра Дрентельна також призначено тимчасовим генерал-губернатором Чернігівської та Полтавської губерній.

1889 — відновлено у складі трьох губерній. У такому складі територіальна одиниця Російської імперії проіснувала до моменту скасування (1915). Останнім київським генерал-губернатором був Федір Трепов.

1912 — новостворену Холмську губернію, колишню складову Царства Польського, передано до Київського генерал-губернаторства.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.