Вулиця Ковельська (Львів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ковельська)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Ковельська
Львів
Церква Преображення Господнього
Церква Преображення Господнього
Церква Преображення Господнього
МісцевістьЗнесіння
РайонЛичаківський район
Колишні назви
Внебовстомпєня
польського періоду (польською)Wniebowstąpienia
радянського періоду (українською)Ковельська
радянського періоду (російською)Ковельськая
Загальні відомості
поштові індекси79056[1]
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMapпошук у Nominatim
Мапа

Вулиця Ковельська розташована на Новому Знесінні у Личаківському районі Львова, поруч із залізничною колією Львів-Київ. Вулицю перетинають чимало невеликих, а саме: Ковельська, 10 — Крайня, Ковельська,11 — Ігорева, Ковельська, 20 — Трависта, Ковельська, 24 — Вулиця Гнатевича (Львів), Ковельська, 30 — Врізана, Ковельська, 33 — Горіхова, Ковельська, 34 — Черкаська, Ковельська, 40 — Васильченка, Ковельська, 41 — Милятинська, Ковельська, 43 — Щоголева, Ковельська, 58 — Бодянського, Ковельська, 66 — Пластова, Ковельська, 78 — Кукурудзяна, Ковельська, 88 — Грядкова. Сама Ковельська починається від залізничної колії Львів - Красне. [2]

Важливі споруди

[ред. | ред. код]

На вулиці Ковельській, 109 знаходиться Картонно-паперова компанія. [3] Також за адресою вулиця Ковельська, 37 розташована церква Преображення Господнього УАПЦ [4]

Історія

[ред. | ред. код]

У 1870 році було збудовано залізницю Львів — Красне — Броди, після чого почало інтенсивно забудовуватись Нове Знесіння яке складалось з колишніх присілків На Тарнавці, На Помірках та На Болотах. Вулиця Ковельська постала на місці присілку На Тарнавці, де забудова велась у першій половині ХХ ст.. Тут можна ще зустріти чимало цікавих будиночків, які будувались за цісаря Франца Йозефа. На самій вул. Ковельській привертають увагу дві наріжні кам'яниці № 7 та 9 початку ХХ ст., будинок № 19 зі «швейцарським» мезоніном, міжвоєнні вілли під № 22, 28, 29, 50, 67, 86.

До 1939 року вулиця мала назву Вознесіння. Тут 1939 року заклали фундамент греко-католицької церкви Христа Царя (автор проекту Євген Нагірний). Будівництво храму завершили на старих фундаментах 1995 року під назвою Преображення Господнього, що належить до УАПЦ.

До війни вулиця Ковельська провадила до фабрики ультрамарину (колись популярної синьки для білизни) за якої, в районі нинішньої вулиці Грядкової починалась північна околиця Знесіння — На Болотах, північніше протікала річка Полтва. [5]

Див. також

[ред. | ред. код]


Джерела

[ред. | ред. код]


Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 1 березня 2013. Процитовано 8 травня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 8 травня 2014. Процитовано 8 травня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 8 травня 2014. Процитовано 8 травня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 19 серпня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 8 травня 2014. Процитовано 8 травня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)