Колготки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Колготки

Колго́тки (від чеськ. Kalhoty) — вид спідньої білизни, що являє собою пару панчіх, з'єднану з трусами.

Виготовляється з різних еластичних матеріалів: шовку, нейлону, спандексу, лайкри. Випускаються різних кольорів і щільності. Найпопулярніші колготки тілесного кольору (для повсякденного використання) і чорні (часто як елемент дрес-коду). Також випускаються трикотажні колготки, спеціальні підтримувальні (наприклад, для вагітних жінок), колготки, що моделюють, та лікувально-профілактичні від варикозу. Щільність і еластичність нитки вимірюється в деньє (den): чим більше значення den, тим щільніше матеріал. Число деньє означає вагу в грамах нитки довжиною 9 км (40 den означає, що 9 км нитки колготок важать 40 г). Також іноді щільність колготок вимірюється в одиницях DTEX («децітекс»). Є так само колготки, що зберігають тепло — термоколготки.

Історія появи та розповсюдження[ред.ред. код]

У США моду на колготки ввела в 1940-х роках акторка та танцівниця Енн Міллер [1]. До середини 1960-х років потреби в колготках не було: жінки носили панчохи, які надягали під відносно довгі спідниці. З винаходом англійкою Мері Куант міні-спідниці виникла потреба в принципово новому виробі.

У СРСР мода на колготки прийшла з Чехословаччини, тому ми досі користуємося чеським найменуванням, яке дослівно означає «штани» («колготки» чеською будуть «пунчохі» або «калготи пунчохове»). У радянському ГОСТі, щоправда, довгий час трималася інша назва — «Чулкові рейтузи». З часом міні-мода пройшла, але колготки назавжди залишилися в гардеробі. У 1980-ті роки виникла мода на кольорові та ажурні колготки. Початок 1990-х ознаменувався інтересом до колготок з підвищеним вмістом лайкри, причому особливо актуальними вважалися «блискучі» зразки.

Перші колготки мали верхню частину у вигляді білих бавовняних трусиків, проте з часом вони стали виготовлятися повністю з одного матеріалу. Використання синтетичних тканин в частині трусиків викликало необхідність для дотримання гігієни додатково надягати під колготки спідню білизну з натуральних тканин. Зараз всі якісні колготки містять гігієнічну ластовицю, і необхідності носіння додаткової пари спідньої білизни під колготками немає. Більше того, медиками доведено, що носіння одночасно декількох пар спідньої білизни сприяє розвитку дріжджових інфекцій.

Різновиди колготок[ред.ред. код]

  • Еластичні (з капрону, поліаміду та ін. синтетичних матеріалів)
  • Трикотажні (шерстяні, напівшерстяні, хлопчатопаперові)
  • Ажурні (колготки в сіточку)
  • Лікувальні (колготки від варикозу)
  • Термоколготки (колготки, виготовлені з особливої ​​пряжі спеціально змішаних ниток натуральних і синтетичних волокон, таких як: шерсть кашеміру, шерсть мериносу, бавовна, мікромодал, лайкра 3D …)

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Robert Osborne (Host). (1997-08-20). Private Screenings: Ann Miller (Television production). Turner Classic Movies. (англ.)

Посилання[ред.ред. код]