Малакова Ірина Магомедівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Малакова Ірина Магомедівна
Народження 30 квітня 1936(1936-04-30) (86 років)
Країна
(підданство)
Flag of Ukraine.svg Україна
Навчання Київський національний університет будівництва і архітектури (1962)
Діяльність архітекторка, реставратор
Реставрація пам'яток Реставратор «будинку Турбіних»
Членство Національна спілка архітекторів України
Заклад Діпромісто, КиївЗНДІЕП і Інститут «УкрНДІпроектреставрація»

Мала́кова Іри́на Магоме́дівна (нар.30 квітня 1936(19360430), Київ) — український архітектор-реставратор, одна з творців музею Михайла Булгакова. Член Національної спілки архітекторів України Лауреат Премії імені Леся Танюка "За збереження історичної пам'яті"

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася в Києві, дитячі роки минули у садибі на розі Львівської та Обсерваторної вулиць, що належала її діду, Павлу Івановичу Подборському, та в 1920-х роках була націоналізована і розділена на багато помешкань.

З початком війни батько Ірини пішов на фронт. Дідусь працював бухгалтером, мати працювала надомно у артілі інвалідів. Під час війни родин жила дуже бідно. Мати Ірини була вбита нацистами в жовтні 1942 року.

Впродовж 1942–1943 років разом із бабусею та дідусем жили в містечку Бишів, після визволення Києва повернулися до міста.

Після війни навчалася в школі, по закінченню школи вступила до Київського інженерно-будівельного інституту, який закінчила 1962 року.

В наступне десятиліття працювала архітектором у ряді науково-дослідних інститутів: Дніпромісто, Півддіпротрубопровід, КиївЗНДІЕП.

З 1972 року працює в проектних відділах Укрпроектреставрації. Є автором проектів ряду житлових будинків у Києві, а також реставратором понад 50 пам'яток архітектури Києва та інших регіонів України.

Публікується в спеціалізованих та періодичних виданнях, разом із чоловіком — відомим істориком Дмитром Малаковим бере участь у ряді заходів, присвячених історії Києва.

Пам'ятки, реставровані Іриною Малаковою[ред. | ред. код]

Є автором меморіальної дошки Володимиру Липському, встановленої 1975 року на будівлі Президії НАН України.

Посилання[ред. | ред. код]