Мозес Чарикар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мозес Чарикар
Народився 20 століття
Мумбаї, Індія
Громадянство
(підданство)
Flag of India.svg Індія
Діяльність інформатик, інженер, викладач університету
Alma mater Стенфордський університет
Заклад Принстонський університет
Нагороди

Мойсей (Мозес) Самсон Чарикар -  індійсько-американський науковець з інформатики та інформаційної безпеки, який працює професором у Стенфордському університеті (США). 

Навчання[ред. | ред. код]

Мозес Чарикар народився в Бомбеї, Індія, і змагався за Індію в 1990 і 1991 роках на міжнародних математичних олімпіадах, де він завоював бронзову та срібну медалі, відповідно.[1].

Він здобув ступінь бакалавра в Індійському технологічному інституті у Бомбеї.[2] У 2000 році Мозес Чарикар здобув докторську ступінь з темматики алгоритми кластеризації в Стенфордському університеті, під керівництвом Раджева Мотвані.[3].

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Ще під час навчання він приєднався до Google у дослідницькій групі. А у 2001 році Мозес Чарикар почав працювати на посаді професора інформатичного факультету Прінстонського університету у Сполучених Штатах Америки.

Наукові інтереси[ред. | ред. код]

Теми його досліджень включають алгоритми наближення, алгоритми потокового та метричні вкладення. Він став відомим завдяки створенню алгоритму SimHash, який використовує Google для виявлення нечітких дублікатів.[4].

Нагороди[ред. | ред. код]

У 2012 році він був удостоєний премії Канеллакіса разом з Андреєм Бродером та Петром Індиком за свої дослідження з приводу локалізації чутливого хешування.[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Moses Samson Charikar. International Mathematical Olympiad. Процитовано December 24, 2013. 
  2. Moses Charikar. Princeton University. Процитовано December 24, 2013. 
  3. Мозес Чарикар(англ.) в проекті «Математична генеалогія».(англ.) в проекті «Математична генеалогія».
  4. Gurmeet Singh, Manku; Jain, Arvind; Das Sarma, Anish (2007). Detecting near-duplicates for web crawling. Proceedings of the 16th International Conference on World Wide Web. doi:10.1145/1242572.1242592. 
  5. Moses S Charikar, ACM Paris Kanellakis Theory and Practice Award, United States – 2012. Association for Computing Machinery. Процитовано December 24, 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]