Мозес Чарикар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мозес Чарикар
Народився 20 століття
Мумбаї, Індія
Громадянство
(підданство)
Flag of India.svg Індія
Діяльність вчений у галузі інформатики, інженер, викладач університету
Alma mater Стенфордський університет
Заклад Принстонський університет
Нагороди

Мойсей (Мозес) Самсон Чарикар -  індійсько-американський науковець з інформатики та інформаційної безпеки, який працює професором у Стенфордському університеті (США). 

Навчання[ред. | ред. код]

Мозес Чарикар народився в Бомбеї, Індія, і змагався за Індію в 1990 і 1991 роках на міжнародних математичних олімпіадах, де він завоював бронзову та срібну медалі, відповідно.[1].

Він здобув ступінь бакалавра в Індійському технологічному інституті у Бомбеї.[2] У 2000 році Мозес Чарикар здобув докторську ступінь з темматики алгоритми кластеризації в Стенфордському університеті, під керівництвом Раджева Мотвані.[3].

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Ще під час навчання він приєднався до Google у дослідницькій групі. А у 2001 році Мозес Чарикар почав працювати на посаді професора інформатичного факультету Прінстонського університету у Сполучених Штатах Америки.

Наукові інтереси[ред. | ред. код]

Теми його досліджень включають алгоритми наближення, алгоритми потокового та метричні вкладення. Він став відомим завдяки створенню алгоритму SimHash, який використовує Google для виявлення нечітких дублікатів.[4].

Нагороди[ред. | ред. код]

У 2012 році він був удостоєний премії Канеллакіса разом з Андреєм Бродером та Петром Індиком за свої дослідження з приводу локалізації чутливого хешування.[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Moses Samson Charikar. International Mathematical Olympiad. Процитовано December 24, 2013. 
  2. Moses Charikar. Princeton University. Процитовано December 24, 2013. 
  3. Мозес Чарикар(англ.) в проекті «Математична генеалогія».(англ.) в проекті «Математична генеалогія».
  4. Gurmeet Singh, Manku; Jain, Arvind; Das Sarma, Anish (2007). Detecting near-duplicates for web crawling. Proceedings of the 16th International Conference on World Wide Web. doi:10.1145/1242572.1242592. 
  5. Moses S Charikar, ACM Paris Kanellakis Theory and Practice Award, United States – 2012. Association for Computing Machinery. Процитовано December 24, 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]