Москалу Віолета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Москалу Віолета

Віоле́та Моска́лу (4 квітня 1980, с. Хряцька,) доктор філософії (Management Sciences)[1], Університету Лотарингії (Франція), експерт з питань державного управління та міжнародного розвитку, громадський діяч, візіонер, меценат.

Життєпис[ред. | ред. код]

Віолета Москалу народилася 4 квітня 1980 року в с. Хряцька, Чернівецька область (Україна). Навчалася у Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича, отримала диплом магістра іноземних мов — французька та англійська (з відзнакою). Протягом 2002—2003 років навчалася у Франції, в Університеті Поля Верлена, спеціальність — бізнес-адміністрування, а протягом 2003—2004 — у Університеті м. Нансі, спеціальність — аудит та менеджмент організацій.

Захистила дисертацію в Університеті Лотарингії [Архівовано 22 липня 2014 у Wayback Machine.] (12.12.2012), тема дослідження «Соціально-когнітивний аналіз впливу співвласності працівників на створення вартості французьких публічних компаній». Робота була запропонована на премію університету Лотарингії.

Професійний досвід[ред. | ред. код]

Засновниця Global Ukraine Foundation, співзасновниця Global Ukrainians Forum[2] (мережа українських лідерів, високоосвічених експатів, які думають глобально).

Засновниця і головний редактор медіа стартапу Global Ukraine News[3].

Засновниця та голова правління агентства глобального розвитку та інвестицій Global Business Hub[4].

Ініціатор та співзасновниця Громадянської платформи «Моя Україна».

Лідер та керівниця проекту Civil Service Feedback Loop Initiative[5] — моніторинг динаміки реформи державної служби (з фокусом на систему управління людськими ресурсами) в Україні. Проект ініційований українською асоціацією «Професійний уряд» у січні 2018 року та реалізується у співпраці з Київською Школою Економіки та командою Професора Френсіса Фукуями, у рамках Проекту Управління у Центрі демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету (CDDRL).

Президент-засновниця (почесний президент з 2014 року) франко-української асоціації освіти, культури та солідарності «Обміни Лотарингія — Україна» (ELU, Echanges Lorraine-Ukraine[6]).

З 2017 р., доктор Віолета Москалу — офіційна представниця Торгово-промислової палати (ТПП) України в Західній Франції[7] та радниця з питань міжнародного розвитку та публічного врядування ICC Ukraine (Український Національний Комітет Міжнародної Торгової Палати).

Родом з Буковини, франко-українка румунської національності, викладач Лотаринзького Університету та Університету Paris-Est Créteil у Франції, міжнародний консультант у рамках програм технічної допомоги країнам, що розвиваються, у співпраці з ENA Париж, ЄС, Радою Європи, Міжамериканським Банком Розвитку, USAID.

Доктор Віолета Москалу має солідний професійний досвід роботи консалтингу, викладання та коучингу в проектах міжнародного розвитку та технічної допомоги (організаційна реструктуризація, управління, нарощування спроможності, підготовка та підвищення кваліфікації, освітній інжиніринг).

Основні напрями науково-дослідницької та експертної діяльності: управління людськими ресурсами, управління змінами, інструменти управління, управління знаннями та інтелектуальним капіталом, управління конфліктами, комунікації, розвиток особистості, емоційний інтелект, інклюзивне лідерство, «нетвократія» (нова парадигма глобального розвитку, поєднання мережевого горизонтального суспільства та демократії).

Вільно володіє шістьма мовами (французькою, румунською, англійською, українською, російською, німецькою).

Працювала у таких країнах як Франція, Гаїті, Україна, Албанія, Марокко, Кот-д'Івуар, Гвінея-Конакрі.

Доктор Віолета Москалу має також багаторічний досвід роботи у рамках франко-української (та згодом глобальної) народної культурної дипломатії, будучи одним з ініціаторів започаткування франко-української асоціації освіти, культури та солідарності «Обміни Лотарингія — Україна»[3] у 2000 році. Досвід роботи у керівництві Громадської Організації Обміни Лотарингія-Україна у Франції надав імпульс для заснування Фундації Global Ukraine на початку 2015 року, з метою створення сприятливих умов для розвитку глобальної мережі українських народних дипломатів, під назвою Global Ukrainians. 10-12го липня 2015 року у Києві пройшов перший Форум Global Ukrainians, якій зібрав в Українському Домі на Європейській площі понад 450ти учасників з більше ніж 20 різних країн світу, які заклали основу подальшого розвитку мережі Global Ukrainians.

За перші три роки від створення мережі, учасники мережі Global Ukrainians спільно розробили Маніфест[8] (в 2015 р.), спільно розробили стратегію розвитку народної дипломатії[9] (в 2016 р.), спільно розробили Хартію та мережеву модель управління мережі (2017 р.), інституційна модель якої передбачає ротацію відповідальних осіб та полілідерство (основний фактор успіху мережевих структур). Створили інформаційний портал Глобальних Українців Global Ukraine News, на якому можна читати матеріали про те, чим живуть та дихають українці в понад 80 країнах на різних континентах. Створили бізнес хаб, для просування українських брендів у світі, основні напрями якого — просування креативної економіки через каталог українських брендів, пошук партнерів для українських підприємців, залучення інвестицій для розвитку та масштабування українських проектів на глобальному рівні.

Три роки пізніше, під час 6го Форуму Global Ukrainians, якій проходив у Київській Школі Економіки 6го липня 2018 року, доктор Віолета Москалу відзначила, що "цей Форум символічний — через те, що відбувся рівно через 3 роки після першого Форуму Global Ukrainians в Українському Домі у 2015 р., та історично важливий, його мета — зрозуміти шляхи забезпечення інноваційності та прориву на наступному етапі життя цього унікального глобального мережевого проекту. Потужність мережі Глобальних Українців надає драйву i мотивує не зупинятися, а йти вперед, та думати, як переламати спіраль історії та повернути Україну серед сильних держав світу, як то було за часів Ярослава Мудрого ".

Міжнародні адвокаційні кампанії: захист прав людини, свободи слова та демократії[ред. | ред. код]

Доктор Віолета Москалу брала активну участь у адвокаційній кампанії проти прийняття норми «позбавлення українського громадянства» для тих 10 % українців[10], які де факто є дво- або багатонаціональними (законопроекти 6175 та 8297 внесені до Верховної Ради України президентом України Петром Порошенко 13 березня 2017 року та 19 квітня 2018 року, які стосуються змін до Закону України «Про громадянство України»).

14 березня 2017 р., Доктор Віолета Москалу зініціювала та організувала у Українському кризовому медіа-центрі (УКМЦ) прес-конференцію на тему: «Україна — феодальна країна? Хто має право позбавити українців українського громадянства?». Учасники дискусії у підсумку підкреслили критичну необхідність національного публічного обговорення широкого кола питань, пов'язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців.

Доктор Віолета Москалу також була ініціатором відкритого листа до Президента та до Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалась навколо запропонованих змін до Закону України «Про громадянство України», яке підписали понад 100 українських правозахисників та представників понад 70 організацій з 30 країн світу[11].

Головний месидж адвокаційної кампанії: «Україна не феодальна країна, та ніхто не має права позбавити українського громадянства українців». Під час адвокаційної кампанії проти ініціативи президента щодо впровадження нових норм позбавлення українського громадянства, закордонні українці неодноразово звертали увагу на необхідність створення Національної Комісії для публічного експертного та громадського обговорення широкого кола питань пов'язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців[12].

Восени 2017 року доктор Віолета Москалу висловила публічну позицію на захист прав грузинських активистів та журналістів, які легально жили та працювали в Україні, під час політичних репресій проти Міхаїла Саакашвілі та його грузинської команди, наголошуючи, що український президент не повинен використовувати український паспорт у боротьбі з українськими опозиціонерами або дисидентами[13]. Другий за популярністю в США тижневик «Newsweek» опублікував статтю Віолети Москалу, що з'явилася на сайті Атлантичної Ради (Atlantic Council) у грудні 2017 року, як запис блогу у тематичному розділі, присвяченому Україні, з застереженнями щодо української пост-майданної влади, яка «скочується назад до авторитаризму радянського типу» (Ukraine Is Sliding Back Into Soviet-Style Authoritarianism)[14].

Доктор Віолета Москалу активно піднімає питання захисту прав людини та основ демократії під час міжнародних заходів та у міжнародних ЗМІ. На запрошення Фундації «Відкритий Діалог», доктор Віолета Москалу брала участь 21 вересня 2017 року в експертному семінарі «Права людини та політичні переслідування в Росії, Україні, Молдові та Казахстані» під час найбільшої щорічної конференції з прав людини в Європі — Human Dimension Implementation Meetings (HDIM) — яка об'єднує сотні урядових чиновників, міжнародних експертів, представників громадянського суспільства та правозахисників, щоб ознайомитись з тим, як держави виконують свої зобов'язання у людському вимірі, в інших словах — як розвиваються основні цінності, що сприяють повазі до прав людини та основних свобод.

Під час свого виступу, доктор Віолета Москалу підкреслила "проблему клептократії, яка блокує людській та територіальний розвиток України та інших пострадянських країн, які не інвестують в розвиток інфраструктури та в створення необхідних демократичних інституцій, через те що політичні олігархічні клептократичні клани віджимають національний ресурс для того щоб купляти яхти або вілли на Заході. Ця проблема вимагає рішучих рішень, бо міграційна криза країн ЄС та численні біженці з бідних та нерозвинутих африканських країн — це результат «пасивної співучасті європейських лідерів, це непрямий результат їх не вміння чи не бажання боротись з клептократією»[15].

Під час міжнародної адвокаційної кампанії за звільнення Олега Сенцова, Віолета написала відкритий лист президенту Франції Емманюелю Макрону з проханням «бути голосом політичних в'язнів Кремля». Цей лист був опублікованим 5го червня 2018 року у блозі французького незалежного он-лайн медіа ресурсу Mediapart, заснований у 2008 році Едві Пленель (колишній головний редактор Le Monde). У відкритому листі для Емманюеля Макрона (Mr le Président, «parlez pour les prisonniers politiques du Kremlin»[16]), Віолета згадує його виступ 19 вересня 2017 року в ООН в Нью-Йорку де французький президент говорить про обов'язок Франції «говорити за тих, кого не чують», стверджуючи готовність захищати «ці забуті голоси». Доктор Віолета Москалу підкреслює у листі, що історія 20го століття показала, що єдиною надією дисидентів — позиція Заходу — і, усвідомлюючи історичний тягар його тяжкої відповідальності, просить зробити максимум для звільнення політичних в'язнів Кремля.

Політична діяльність[ред. | ред. код]

10 липня 2018 року, під час прес-конференції в УНІАНі на тему: «Українські мігранти та Глобальні Українці мають долучитися до трансформації України»[17], доктор Віолета Москалу оголосила про створення нової громадсько-політичної платформи «Моя Україна» з метою розробки Національної Стратегії і Програм трансформації України та реінтеграції українських мігрантів, а також для участі в наступних виборах в Україні.

Павло Шеремета, Міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014), Вадим Трюхан, Директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України (2008—2010), керуючий партнер юридичної фірми «ЮМАС», голова правління ГО Європейський Рух України, та інші учасники прес-конференції оголосили що настав історичний час, коли роль українських мігрантів у державотворенні та у політичному житті України буде вирішальною у боротьбі української нації за повернення у клуб сильних держав світу, як то було за часів Ярослава Мудрого.

Один з ключових векторів нової громадсько-політичної платформи «Моя Україна» буде законодавче регулювання питання участі українських мігрантів в громадсько-політичних процесах в Україні; шляхи заохочення українських мігрантів до повернення в Україну і залучення їх до роботи в економіці, громадській сфері, в органах місцевого самоврядування та державної влади

Українські мігранти повинні працювати над програмою реінтеграції задля успішної трансформації України[18]. «Для того, щоб цього досягнути, щоб всі наші спільні ініціативи були сталими, довготривалими та проривними, нам необхідна національна програма реінтеграції експатів та української діаспори, ми маємо сформулювати нашу стратегію реінтеграції українців світу у державну політику. Ніхто за нас цього не зробить.

В 2017 р. українські мігранти передали в Україну 10 млрд доларів США, для порівняння — обсяг прямих іноземних інвестицій за той самий період 2017 р. — 1,8 млрд доларів США; тим часом від МВФ Україна отримала протягом 2017 р. один транш на 1 млрд доларів. Саме завдяки українським мігрантам — в країні менше безробіття, менше бідності, маємо стабільний курс української гривні.

Що ми маємо у відповідь від українських політиків у 2017—2018 рр.? Подвійну спробу забрати в нас український паспорт. Це — не справедливо, нас також обурює той факт, що жодна партія чи фракція в парламенті не вважає доцільним запропонувати та прийняти ті необхідні законопроекти для забезпечення конституційного права українців закордонного округу обирати своїх прямих представників в парламенті.

Нам також здається, що українці з західною освітою та міжнародним досвідом мають бути залученими до реформування державної служби. Якщо в країні кадровий голод, як то кажуть, — тоді маємо залучати наших експатів та не придумувати для них перешкоди. Якщо держава нічого не зробить зараз для того, щоб зупинити актуальну міграційну кровотечу та негативний демографічний тренд, то, за прогнозами Світового Банку, Україна втратить до 2050 р. ще 10 млн людей. Це реальна ситуація, мусимо подивитися реально та прагматично на факти, та називати речі своїми іменами», — додала доктор Віолета Москалу під час прес-конференції.

Участь у професійних мережах[ред. | ред. код]

Публікації[ред. | ред. код]

Віолета Москалу є автором численних публікацій та коментарів у ЗМІ, учасницею численних конференцій[21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [25] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Moskalu, Violeta. Une analyse socio-cognitive de l'impact de l'actionnariat salarié sur la création de valeur des entreprises françaises cotées (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 20 листопада 2016.
 2. Global Ukraine. www.global-ukraine.com (укр.). Архів оригіналу за 23 грудня 2017. Процитовано 17 серпня 2018.
 3. Global Ukraine. www.global-ukraine.com (укр.). Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 4. Global Ukraine Business Hub. www.facebook.com (укр.). Процитовано 17 серпня 2018.
 5. PGA Annual Conference 2018: Changing Rules of the Game @ Radisson Blu Hotel, Kyiv, Киев [5 июля]. kiev.carpediem.cd (рос.). Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 6. Оксана Кантарук-П'єр: «Будь-яка, навіть найменша країна світу, має невеличку історію про себе, яку вона розповідає всьому світові. Довідник про Україну – це щось таке, що могло б бути корисним не тільки у Франції, а й у Європі та світі» • Global Ukraine. global-ukraine-news.org (укр.). Процитовано 17 серпня 2018.
 7. Представник ТПП України у Західній Франції. www.ucci.org.ua. Архів оригіналу за 18 серпня 2018. Процитовано 18 серпня 2018.
 8. Хто такі Global Ukrainians і чим вони займаються?. global-ukraine.com (укр.). Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 18 серпня 2018.
 9. Мережа Global Ukrainians. Стратегія народної дипломатії (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 17 серпня 2018.
 10. (PDF) https://web.archive.org/web/20180818150716/https://global-ukraine.com/wp-content/uploads/2017/03/2017-03-19-Dual-Citizenship-in-Ukraine-Global-Trends-Analytics-V4.pdf. Архів оригіналу (PDF) за 18 серпня 2018. {{cite web}}: Пропущений або порожній |title= (довідка)
 11. Відкрите звернення правозахисників щодо ситуації, яка склалась навколо запропонованих змін до Закону України "Про громадянство України". drive.google.com (укр.). Процитовано 18 серпня 2018.
 12. Звернення до Президента та до Верховної Ради України щодо створення Національної Комісії для публічного обговорення питань, пов’язаних з подвійним громадянством та захистом прав закордонних українців • Global Ukraine. global-ukraine.com (укр.). Архів оригіналу за 18 серпня 2018. Процитовано 18 серпня 2018.
 13. Violeta Moskalu: Bill aims to strip Ukrainians living abroad of citizenship | KyivPost. KyivPost (амер.). Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 18 серпня 2018.
 14. Ukraine is sliding back into Soviet-style authoritarianism. Newsweek (англ.). 18 грудня 2017. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 18 серпня 2018.
 15. odfoundation (12 жовтня 2017), Violeta Moskalu, Global Ukraine, процитовано 18 серпня 2018
 16. Le blog de Violeta Moskalu | Le Club de Mediapart. Club de Mediapart (fr-FR) . Процитовано 18 серпня 2018.
 17. «Українські мігранти та Глобальні Українці мають долучитися до трансформації України». press.unian.ua (укр.). Архів оригіналу за 18 серпня 2018. Процитовано 18 серпня 2018.
 18. Українські мігранти працюватимуть над програмою реінтеграції задля успішної трансформації України з допомогою Глобальних Українців • Global Ukraine. global-ukraine.com (ru-RU) . Архів оригіналу за 18 серпня 2018. Процитовано 18 серпня 2018.
 19. Professional Government Initiative, network of Western educated Ukrainians - Відомості | Facebook. www.facebook.com. Процитовано 20 листопада 2016.
 20. Комітет у закордонних справах. komzak.rada.gov.ua. Архів оригіналу за 20 листопада 2016. Процитовано 20 листопада 2016.
 21. [ Стратегія народної дипломатії
 22. Множинне громадянство та захист прав закордонних українців
 23. Як ефективно використати інтелектуальний ресурс Global Ukrainians для реформування України. УКМЦ, 19.07.2016. Архів оригіналу за 16 серпня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 24. How to make the most of high intellectual resource of Global Ukrainians to reform Ukraine, UCMC, 19.07.2016. Архів оригіналу за 10 серпня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 25. а б Хто має право позбавити українців українського громадянства. УКМЦ, 14.03.2017. Архів оригіналу за 10 серпня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 26. Правові аспекти подвійного громадянства. Розвінчуємо міфи заборони множиного громадянства в Україні, ТРК Київ, 27.03.2017. Архів оригіналу за 17 серпня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 27. Закордонні українці прохають у держави не позбавляти їх подвійного громадянства. Архів оригіналу за 15 квітня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 28. Проблема (недо)просування інтересів України у світі через непризначення послів: хто несе відповідальність?. Архів оригіналу за 14 листопада 2016. Процитовано 19 листопада 2016.
 29. Подвійне громадянство в Україні: українські законодавчі плутанини та закордонний досвід. Архів оригіналу за 12 листопада 2016. Процитовано 19 листопада 2016.
 30. Експати — важливий ресурс для України, не можна ігнорувати його, — Віолета Москалу. Архів оригіналу за 14 листопада 2016. Процитовано 19 листопада 2016.
 31. Global Ukrainians в пошуках нової моделі української народної культурної дипломатії. Архів оригіналу за 23 жовтня 2016. Процитовано 19 листопада 2016.
 32. Хто такі Global Ukrainians і чому їхня діяльність важлива для України. Архів оригіналу за 17 вересня 2016. Процитовано 19 листопада 2016.
 33. «Мережа народної дипломатії „Global Ukrainians“ та органи державної влади україни: від стратегії до тактичних кроків», круглий стіл, 26 січня 2017 року, Національний інститут стратегічних досліджень та міжнародна організація «Global Ukraine». Архів оригіналу за 15 квітня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 34. «На кухні у Берліні вранці чути Джамалу», — засновниця Global Ukraine Віолета Москалу. Архів оригіналу за 21 жовтня 2016. Процитовано 19 листопада 2016.
 35. Просування України у світі через мережу Global Ukraine. Архів оригіналу за 20 жовтня 2016. Процитовано 19 листопада 2016.
 36. Про ГЛОБАЛЬНІСТЬ українського світу в LifeКод 30 жовтня. Архів оригіналу за 9 січня 2017. Процитовано 19 листопада 2016.
 37. Програма «Світ»: погляд з України Віолета Москалу. Архів оригіналу за 9 січня 2017. Процитовано 19 листопада 2016.
 38. В ефірі Еспресо.TV Віолета Москалу — ініціатор форуму Global Ukranians. Архів оригіналу за 9 січня 2017. Процитовано 19 листопада 2016.
 39. KSE INSIGHTS «Емоційний інтелект має значення» з Віолетою Москалу. Архів оригіналу за 9 січня 2017. Процитовано 19 листопада 2016.
 40. KMBS Ideas Days, для HR-менеджерів та управлінців: Емоційний інтелект або як розуміти власні емоції та управляти ними?. Архів оригіналу за 15 квітня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 41. Віолета Москалу: «В Україні — дефіцит візіонерів, здатних втілювати проекти». Архів оригіналу за 10 лютого 2017. Процитовано 19 листопада 2016.
 42. В Европе думают, что Russia Today врет, как и Ukraine Today[недоступне посилання]
 43. Засновник Форуму Global Ukrainians Віолета Москалу — про стратегію народної та культурної дипломатії[недоступне посилання]
 44. [недоступне посилання — історія] Як змінити країну, яка не хоче змінюватись?
 45. Новий Суспільний Договір для України[недоступне посилання]
 46. Віолета МОСКАЛУ — інтерв'ю — 11.07.2015 // Експертна тема
 47. Євромайдан дав Україні шанс стати піонером глобального світу, — експерт[недоступне посилання]
 48. Віолета МОСКАЛУ: Чому відставка Саши Боровика викличе негативний резонанс на Заході[недоступне посилання з липня 2019]
 49. Форум Global Ukrainians: як просувати українське закордоном?[недоступне посилання]
 50. І Форум Global Ukrainians. Народна дипломатія і Україна. Архів оригіналу за 15 квітня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 51. ІІ Форум Global Ukrainians: Світ дає Україні срібло, але Україна може дати світові золото. Архів оригіналу за 15 квітня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 52. III Форум Global Ukrainians: Міжнародна підтримка та ефективне просування інтересів України у світі — ключові фактори швидкого реформування України
 53. «Многие украинцы хотят из-за рубежа вернуться на родину» — организатор форума Global Ukrainians[недоступне посилання з липня 2019]
 54. Israeli — Ukrainian Entrepreneurship Forum «New Era of Israeli — Ukrainian Relationship. Challenges and Opportunities». Join today Israeli Ukrainian Business Community. Архів оригіналу за 15 квітня 2017. Процитовано 14 квітня 2017.
 55. Віолета Москалу. Стратегічна дилема українського МЗС: як перестати гасити пожежі, та почати, нарешті, грати в шахи? Про необхідність створення глобальної системи народної дипломатії // Політика культурної дипломатії: стратегічні пріоритети для України : зб. наук.-експерт. матеріалів / за заг. ред. О. П. Розумної, Т. В. Черненко. — К. : НСІД, 2016. — Вип. 5. — С. 78-83. — 92 с. — (Гуманітарний розвиток). — ISBN 978-966-554-268-1.
 56. The ambiguities and social capital of Global Ukrainians, Baltic Worlds (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 12 квітня 2018. Процитовано 19 листопада 2016.
 57. Зустріч Порошенка з українською діаспорою у Франції
 58. Мнение: «Кто имеет право лишить украинского гражданства?»
 59. SABA/Ранок. Зимова сесія ПАРЄ: чого чекати Україні. Гість Віолета Москалу. 24.01.18. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 60. Віолета Москалу — Лекція на Тему: Мистецтво успішних змін.
 61. Віолета Москалу «Емоційний інтелект»
 62. Засідання Комітету ВР з прав людини, нацменшин. Виступ Віолети Москалу щодо законопроекту 6175
 63. Как остановить миграционное «кровопускание» из Украины? — Виолетта Москалу, Ukr Life
 64. Global Ukrainians: Хто і як повинен захищати інтереси українців за кордоном
 65. Експорт-2018: які товари Україна найбільше продає в ЄС
 66. Економічний прорив. Авторская программа Павла Шереметы. Гости Виолетта Москалу и Александр Акименко. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 67. Віолета Москалу: «Я постійно повторюю, що хорошої влади немає, будь-яку владу потрібно тримати під контролем, а де це можливо — співпрацювати, а там де ні — не боятися йти на певну конфронтацію, захищати інтереси суспільства». Архів оригіналу за 18 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 68. Кабінет. Віолета Москалу, Вадим Трюхан про українців в глобальному світі.
 69. Вадим Трюхан і Віолета Москалу. Про новий політичний сезон для українців
 70. Віолета Москалу: «Потрібно максимально використовувати ресурс публічної дипломатії»
 71. Путін часто робить красиві заяви, а потім це виявляється брехнею, — Віолета Москалу. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 72. VI Global Ukrainians Forum: наскільки важлива трансформаційна роль експатів у сучасних реформаційних процесах в Україні?. Архів оригіналу за 3 березня 2022. Процитовано 17 серпня 2018.
 73. У Києві в п'ятницю відкрився VI Форум Global Ukrainians, на якому його учасники підіб'ють підсумки трирічної діяльності мережі та визначать нові напрямки роботи. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 74. Українські мігранти працюватимуть над програмою реінтеграції задля успішної трансформації України з допомогою Глобальних Українців. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 75. Громадський діяч заявила про порушення прав людини через видворення громадян Грузії. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 76. Відчути загрозливу українську осінь (переклад матеріалу з Atlantic Council). Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 77. Ukraine Is Sliding Back Into Soviet-Style Authoritarianism. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 78. Violeta Moskalu: Making sense of Ukraine's ugly fall. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 79. Violeta Moskalu: Bill aims to strip Ukrainians living abroad of citizenship. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 80. Навіщо Порошенко хоче позбавити виборчих прав українців закордоння?. Архів оригіналу за 17 серпня 2018. Процитовано 17 серпня 2018.
 81. Як посилити наш вплив у світі. Архів оригіналу за 18 серпня 2018. Процитовано 18 серпня 2018.
 82. Putin «do not think» swap Ukrainian filmmaker Sentsov, in The Western Voice With Olivier. Архів оригіналу за 18 серпня 2018. Процитовано 18 серпня 2018.
 83. Віолета Москалу: Перемога Макрона — це справжнє обличчя Франції
 84. Які загрози для України несе подвійне громадянство?