Московський проспект (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Московський проспект
Холодногірсько-Заводська лінія
Загальні дані
Тип односклепінна, мілкого закладення
Платформи
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Будівництво
Дата відкриття 23 серпня 1975 року
Транспорт
Виходи до Ескалатор Московський просп., просп. 50-річчя СРСР
Наземний транспорт Тр 13, 19, 20, 31, 35
Інше
Стільниковий зв'язок Київстар

Московський проспект — 8-ма станція Харківського метрополітену. Розташована на Холодногірсько-Заводській лінії між станціями «Завод імені Малишева» та «Палац Спорту».

Станція «Московський проспект» знаходитися на перетині великих транспортих магістралей міста, що зв'язують мікрорайони Салтівського масиву і Нових Будинків з центром міста, а також центр — з промисловою зоною.

У зв'язку з тим, що станція безпосередньо примикає до електродепо «Московське» вона здійснює максимальний в метрополітені об'єм поїзної і маневрової роботи. Має два вестибюлі. Їхні стіни, маршеві сходи оброблені сірим мармуром, колійні стіни — чорним лабрадоритом.

Архітектурний ансамбль станції витриманий у строгому стилі, у гармонії з навколишнім оточенням. Світильники на зведенні виконані у вигляді кіл, що нагадують ротори турбін. 22 серпня 1975 року на честь пуску першого поїзда на станції був проведений урочистий мітинг, в якому взяли участь керівники міста, області, метрополітену, почесні гості. Метробудівники передали експлуатаційникам символічний ключ від підземної магістралі. 

Конструкція[ред. | ред. код]

Односклепінна станція мілкого закладення з острівною платформою.

Оздоблення[ред. | ред. код]

Інтер'єр станції досить простий і відповідає архітектурі навколишнього промислового району. Використаний прийом габаритного членування поверхонь, що дозволило досягти співзвуччя зі стриманістю і монументальністю промислової архітектури. Стіни облицьовані чорним лабрадоритом, виступаючі і западаючі поверхні на них ритмічно чергуються. Круглі плафони п'ятиметрового діаметра з радіально розташованими люмінесцентними лампами нагадують ротори турбін. Кольорове рішення станції суворе і стримане, в такому ж стилі виконана і обробка її вестибюлів.

Колійний розвиток[ред. | ред. код]

Станція з колійним розвитком — 6-стрілочні оборотні тупики з боку станції «Палац Спорту», які переходять у двоколійну ССГ з електродепо ТЧ-1 «Московське».

Джерела[ред. | ред. код]