Музей Каподімонте

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Національний музей Каподімонте
Бічний фасад палацу Каподімонте

Музей Каподімонте, повна назва Національний музей Каподімонте, відомий в Середній Італії художній музей в місті Неаполь.

Палац Каподімонте[ред.ред. код]

Будівництво у 1738 р.розпочав король Неаполя і Сіцилії Карло 7-й( пізніше його оберуть королем Іспанії).Спочатку це була велика ладжия на пагорбі Каподімонте. Але будівництво переросло у великий палац, бо стара резиденція, палаццо Портічі, була визнана замалою для королівського двору. До того ж, йому треба було розмістити колекцію живопису, що він отримав у спадок від своєї матері, Єлизавети Фарнезе з роду князів Парми.

Доручення короля отримали архітектори Анджело Карасале, Джованні Антоніо Медрано і Антоніо Каневарі.Роботи розпочалися в вересні 1738 року. Але будівництво розтяглося надовго, бо були проблеми з буд. матеріалами, що везли з карьєру в Пианура. Лише у 1758 р. перша черга палацу була збудована. Роботи продовжив син Фердінанд 1-й і архітектор Ф.Фуга. В часи окупації Неаполя французьким військом Наполеона тут мешкали Жозеф Бонапарт, а потім маршал Юхим Мюрат. Колекцію перевезли до Неаполітанського Національного археологічного музею. В 19 столітті палац належав вельможним родинам Савойських і Аоста. Лише у 1920 р. його придбали у власність держави. З 1950 року тут Національний музей Каподімонте, куди повернули значну частку експонатів.

Загальна характеристика збірки[ред.ред. код]

Худ. Аннібалє Каррачі. Геркулес на перетині шляхів. Музей Каподімонте.


Колекція має всі ознаки королівського зібрання з портретами, міфологічними і алегоричними картинами. Аби доповнити зібрання, тут створена колекція робіт майже всіх художників Неаполітанської школи живопису ( від Хосе де Рібера до мало відомих Паоло Порпора, родини Рекко,Руопполо тощо) .

Інші мистецькі школи і майстри представлені неповно, але є картини представників Венеціанської, Флорентійської, Римської шкіл.Цікавими зразками представлені і деякі майстри інших країн - Пітер Брейгель Старший , Ель Греко, Клод Лоррен.


Цікавим доповненням картинної галереї став відділ античної скульптури з розкопок, представлений переважно давньоримськими мармуровими копіями грецьких зразків. Музей має цінну колекцію декоративно-ужиткового мистецтва ( меблі, килими, гобелени ).

Колекція живопису[ред.ред. код]Джерела[ред.ред. код]

  • Використані матеріали Англійської і італійської вікіпедій.

Посилання[ред.ред. код]