Національний парк Сарек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Національний парк Сарек (Sareks nationalpark) – одна з найстаріших пам'яток Європи, яка знаходиться у провінції Лапландія (ландскап) на півночі Швеції.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Природні особливості парку[ред. | ред. код]

Район, у якому розташовується Сарек – один із найбільш вологих у країні, що робить піші прогулянки залежними від погодних умов. Тут дуже часто йдуть дощі.

Високогорний нівально-гляціальний рельєф із химерними скалами, каровими озерами, моренами, троговими долинами.

До суворих умов парку пристосувалися такі тварини: лось, рись, олень, косуля, вивірка звичайна, заєць. У прозорій воді річок розводяться форель і харіус. Для їхнього вилову потрібна спеціальна ліцензія.

Визначні місця парку[ред. | ред. код]

Гордість парку – 8 гірських вершин, висота яких перевищує 2000 метрів. Одна з них - Сарекчокко, за висотою ця гора є другою горою Швеції після Кебнекайсе й шостою на Скандинавському півострові.

На території парку нараховується близько 100 льодовиків.

Цікавим місцем є територія старої обсерваторії, яка створена на висоті 1800 метрів на початку ХХ століття Акселем Гамбергем. Сьогодні обсерваторія - це декілька іржавих металевих конструкцій химерної форми.

Особливості туризму[ред. | ред. код]

Парк – територія дикої природи. Тут немає туристичної інфраструктури, немає розмічених стежок, ні мостів через річки, схожі на бурхливі потоки. Але Сарек залишається найпопулярнішим місцем для туристів і альпіністів.

Для бажаючих «долучитися» до світу гірського туризму розроблені одноденні маршрути з Квіккйокка. Серед них: підйом на гору Снйерак (Snjerak) по розміченій стежці (7км): березовий гай, гори, звідки відкриваються дивовижні пейзажі на дельту річки Квіккйокк і на вершини Сарек. Наступний маршрут із Квіккйокка: підйом по розміченій стежці на священну гору саамів Намач (Namatj).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]