Перспективна пілотована транспортна система

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Макет ПТК НП на виставці МАКС 2009
PPTS
PPTS
PPTS

Перспективна пілотована транспортна система (ППТС) і Пілотований транспортний корабель нового покоління (ПТК НП) — тимчасові назви російського багатоцільового пілотованого космічного корабля, який є багаторазовим космічним кораблем. Цей корабель повинен прийти на зміну кораблям серії «Союз» і автоматичним вантажним кораблям серії «Прогресс». Неофіційна робоча назва корабля — «Русь».

Історія[ред.ред. код]

Перший конкурс на новий російський космічний корабель оголошено Роскосмосом у 2005 р.

Були представлені три проекти, зокрема "Кліпер" і "Русь". Всі три проекти направлені на доробку, а в 2009 р. перевагу було віддано проекту "Русь".[1].

Одночасно Роскосмос прийняв пропозицію про участь у розробці європейської перспективної пілотованої космічної транспортної системи ACTS на базі європейського вантажного автоматичного корабля ATV.

Характеристики[ред.ред. код]

Корабель буде безкрилим, з частиною для багаторазових повернень. Агрегатний відсік - одноразовий. Максимальний екіпаж нового корабля 6 осіб (при польотах до Місяця — до 4 осіб), маса вантажів для доставки на орбіту — 100? кг, маса вантажів, що повертаються на Землю - 500 кг. Довжина корабля — 6,1 м, максимальний диаметр корпуса — 4,4 м, маса при навколоземних орбітальних польотах — 12 т (при польотах за орбіту — 16 т), маса частини, яка повертається — 4,5 т. Тривалість автономного польота корабля — до місяця[2].

Корабель будет виводитися на орбіту новою ракетою-носієм «Русь-М» з нового російського космодрому «Восточный» ("Східний").

Плани[ред.ред. код]

Ескізне проектування корабля повинно бути закінчене у 2010 р. Повнорозмірний макет демонструватимуть на X Міжнародному авіаційно-космічному салоні МАКС-2011[3]. Випробовування корабля у безпілотному варіанті плануються на 2015 р., у пілотованому — на 2018 р.[2].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


ракетно-космічна техніка Це незавершена стаття про ракетну, ракетно-космічну техніку або космічний апарат.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.