Федерація (космічний корабель)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Макет ПТК НП на виставці МАКС 2009
PPTS
PPTS
PPTS

«Федерація» (раніше Перспективна пілотована транспортна система (ППТС) і Пілотований транспортний корабель нового покоління (ПТК НП)) — проект російського багатоцільового пілотованого космічного корабля, за яким планується створити багаторазовий космічний корабель, що має прийти на зміну кораблям серії «Союз» і автоматичним вантажним кораблям серії «Прогресс». Станом на 2020 рік плани із реалізації проекту постійно мінялися, час запуску постійно переносився, перший політ запланований не раніше 2021 року.

Історія[ред. | ред. код]

Перший конкурс на новий російський космічний корабель оголошено Роскосмосом у 2005 р.

Були представлені три проекти, зокрема «Кліпер» і «Русь». Всі три проекти направлені на доробку, а в 2009 р. перевагу було віддано проекту «Русь».[1]

Одночасно Роскосмос прийняв пропозицію про участь у розробці європейської перспективної пілотованої космічної транспортної системи ACTS на базі європейського вантажного автоматичного корабля ATV.

Характеристики[ред. | ред. код]

Передбачається, що корабель буде безкрилим, з окремою частиною для багаторазових повернень. Агрегатний відсік — одноразовий. Максимальний екіпаж нового корабля 6 осіб (при польотах до Місяця — до 4 осіб), маса вантажів для доставки на орбіту — 500 кг, маса вантажів, що повертаються на Землю — 500 кг. Довжина корабля — 6,1 м, максимальний діаметр корпусу — 4,4 м, маса при навколоземних орбітальних польотах — 12 т (при польотах за орбіту — 16 т), маса частини, яка повертається — 4,5 т. Тривалість автономного польота корабля — до місяця[2].

Корабель буде виводитися на орбіту новою ракетою-носієм «Русь-М» з нового російського космодрому «Восточный» («Східний»).

Плани[ред. | ред. код]

Ескізне проектування корабля повинно бути закінчене у 2010 р. Повнорозмірний макет демонструватимуть на X Міжнародному авіаційно-космічному салоні МАКС-2011[3]. Випробовування корабля у безпілотному варіанті планувалося на 2015 р., у пілотованому — на 2018 р.[2]. Але станом на 2020 рік терміни змінилися. Перший політ не раніше 2021 року, а пілотований — у 2023 р.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]