Подушка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Декоративна подушка для голови

По́душка, перина — постільна приналежність у вигляді зшитого з усіх боків клунку, що набитий пухом, пір'ям, поролоном, синтепоном чи будь-яким іншим м'яким матеріалом. Класична подушка є опорою для голови людини, що лежить, рідше підкладається під спину, відомі також спеціальні декоративні подушки та подушки для ніг, які зазвичай використовують під час молитви.

Історія[ред.ред. код]

Спочатку подушки використовувались переважно багатіями, їх було знайдено у гробницях стародавніх єгиптян. Оскільки техніки розфарбування та вишивання були вельми складними, вважається, що подушки були скоріш формою мистецтва, аніж атрибутом зручності чи комфорту. Декоративні подушки були цінним товаром споживання у Китаї, пізніше — у Середньовічній Європі. Промислова революція дала початок масовому виробництву декоративного текстилю та подушок. Традиційні китайські подушки — це зазвичай важкі скрині виготовлені з дерева, металу, каміння або порцеляни замість набитої тканини.

Наповнювачі й технології виготовлення[ред.ред. код]

Натуральна сировина[ред.ред. код]

Найпростішим матеріалом для виготовлення подушок є сіно або солома, але ці матеріали досить сильно програють іншим альтернативам за своїми властивостями, тому практично не використовуються в наш час.

Традиційні наповнювачі — це пух та пір'я.

Синтетична сировина[ред.ред. код]

Японська подушка наповнена пластиковими трубочками в сітчастому мішку.

Існує кілька видів синтетичного наповнювача для подушок.

Відносно дешевими є подушки, що наповнені синтепоном. Такі подушки не спричиняють алергії, нічим не пахнуть, в них не заводяться кліщі. Термін експлуатації таких подушок становить 7-10 років. Їх можна прати в автоматичній пральній машині.

Найпопулярнішим синтетичним наповнювачем є комфорель. Комфорель являє собою маленьки кульки з м'якого пухнастого синтетичного волокна. Така подушка має переваги синтепонових подушок, окрім того вона відмінно зберігає форму.

Моднішими є наповнювачі подушок із натурального латексу, що виготовляються зі спіненого каучуку. Цей матеріал в основному застосовують для ортопедичних подушок. Латекс вельми пружний, і добре підтримує голову та шию людини. Така подушка ніби підлаштовується під форму тіла, і коли людина підіймає з неї голову — вона поступово повертається у свою початкову форму.

Розміри та форма[ред.ред. код]

Подушки зроблені таким чином, щоб забезпечити підтримку та комфорт для тіла людини. Існує три основних види подушок: для ліжка, ортопедичні та декоративні.

Для ліжка[ред.ред. код]

Подушки для ліжка зазвичай мають прямокутну форму. Вони часто мають змінну пошиванку, що полегшує їх прання, допомагає підтримувати свіжість ліжка.

Подушки для тіла мають десь такі ж розміри як у тіла дорослої людини, вони забезпечують комфорт як для голови та шиї, так і для колін та ніг донизу. Такий тип подушок може бути особливо корисними для тих, хто полюбляє спати на боці, а також для вагітних жінок.

Ортопедичні[ред.ред. код]

  • Шийні подушки покликані підтримувати шию на належному рівні зі спиною, та надають заглиблення для голови для її кращого відпочинку упродовж сну.
  • Подушки для подорожей забезпечують підтримку для голови та шиї людини, що сидить. Їх підкововидна форма щільно облягає шию людини ззаду.
  • Пончиковидні подушки — це подушки у формі тора, із простором посередині задля запобігання неприємного тиску на куприк під час сидіння. Такі подушки використовують в першу чергу люди із ушкодженнями куприка, а також люди, що страждають від геморою та інших подібних нездужань.
  • Поперекові подушки були розроблені для підтримки кривої лінії нижньої частини спини, вони заповнюють простір між низом спини та низом спинки стільця під час сидіння. Такі подушки зазвичай використовують водії або люди, що багато часу проводять на стільцях й у кріслах, наприклад офісні робітники.

Декоративні[ред.ред. код]

Декоративні подушки переслідують дві цілі. Зазвичай вони мають приємне покриття, та слугують для прикрашення інтер'єру. Також вони можуть бути предметом комфорту, як і звичайні подушки.