Покемон (аніме)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Покемон» (яп. ポケットモンスター покетто монсута?) (англ. Pokémon, від англ. Pocket Monster — кишеньковий монстр) — популярне дитяче аніме, зняте за мотивами однойменної серії відеоігор ічастина медіафраншизи «Покемон». Прем'єра першої серії «Покемон! Я вибираю тебе!» відбулася 1 квітня 1997 в Японії на телеканалі TV Tokyo. З тих пір вийшло чотири аніме-серіалу і більше 800 серій, випуск нових серій триває по теперішній час. Крім того, щороку виходять повнометражні фільми, що доповнюють і розширюють сюжет аніме.

Дія серіалу відбувається в вигаданому всесвіті, виконаному в антуражі альтернативної сучасності. У цьому світі живуть істоти покемони, котрі замінюють звичних нам тварин. Люди, що називаються тренерами покемонів, тренують їх для битв з покемонами інших тренерів: певною мірою битви покемонів нагадують спортивні змагання. Бої проходять до моменту, поки один з покемонів не падає без свідомості або його тренер не здається — до смерті сутички не відбуваються ніколи. Як правило, сильні і досвідчені тренери користуються повагою. Головний герой — тренер покемонів Еш Кетчум. Разом зі своїм першим покемоном Пікачу (у той час як їхні супутники впродовж всього аніме постійно змінювалися), іншими своїми покемонами і друзями-тренерами Еш подорожує по світу, щоб стати Майстром покемонів — найкращим з тренерів.

Аніме придбало всесвітню популярність і транслюється в 74 країнах світу. У США до восьмого сезону ліцензіатом серіалу була 4Kids Entertainment, тепер же їм є Pokémon USA Inc.

Посилання[ред.ред. код]