Портал:Шрі-Ланка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Шрі-Ланка
Проєкт  |  Портал


Портал:Шрі-Ланка

Портал   Обговорення порталу   Проєкт Азія   Обговорення проєкту   Учасники порталу
Редагувати Шрі-Ланка
Державний Прапор Шрі-Ланки
Державний Прапор Шрі-Ланки
Розташування Шрі-Ланки
Розташування Шрі-Ланки

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка (синг. ශ්‍රී ලංකා, там. இலங்கை, до 1972 року Цейло́н) — країна і острів в північній частині Індійського океану за 31 км від південно-східного узбережжя Індії; площа 65 610 км². Політична система — ліберальна демократична республіка.


Редагувати 
Цікава стаття

Коломбо — комерційна столиця та найбільше місто Шрі-Ланки. Це фінансовий центр острова і популярне туристичне місце. Воно розташоване на західному узбережжі острова і примикає до району Великого Коломбо, який включає Шрі-Джаяварденепура-Котте, законодавчу столицю Шрі-Ланки та Дехівала-Маунт-Лавінія. Коломбо часто називають столицею, оскільки Шрі-Джаяварденепура-Котте знаходиться в межах міста, а також передмісті Коломбо. Воно також є адміністративною столицею Західної провінції і окружною столицею округу Коломбо. Коломбо є зайнятим і яскравим місцем із сумішшю сучасного життя і колоніальних будівель і руїн. Це була законодавча столиця Шрі-Ланки до 1982 року.

Завдяки своєму великому порту та своєму стратегічному положенню вздовж морських торговельних шляхів Схід-Захід, Коломбо був відомий древнім торговцям 2000 років тому. Це була столиця острова, коли Шрі-Ланка була передана Британській імперії в 1815 році, а статус столиці зберігся, коли нація стала незалежною у 1948 році. Коломбо був визначений як комерційна столиця Шрі-Ланки.

Редагувати 
Вибране зображення
Новонароджений Cynopterus brachyotis. Знято через 12 годин після народження.
Редагувати 
Цитата
Ліві лапки

Єдиний спосіб розширити межі можливого — зробити крок в неможливе

Праві лапки
Артур Кларк


Редагувати 
Розташування
Редагувати 
Адміністративний поділ

Шрі-Ланка поділяється на 9 провінцій, які, в свою чергу, підрозділяються на 25 округів, які поділяються на 331 підрозділ окружного секретаріату, які поділяються 14021 Грама Ніладхарі.

Провінції Шрі-Ланки (синг. පළාත, трансліт. Paḷāta; там. மாகாணம், трансліт. Mākāṇam) - адміністративна одиниця першого рівня. Вони були вперше створені британськими правителями Цейлону в 1833 році. В даний час існує дев'ять провінцій.

Округи Шрі-Ланки (синг. දිස්ත්‍රි‌ක්‌ක, трансліт. Distrikka, там. மாவட்டம்) - адміністративна одиниця другого рівня, вони включені в провінцію. У межах 9 провінцій згаходиться 25 округів. Кожен округ управляється окружним секретарем, який призначається центральним урядом.

Підрозділи окружного секретаріату Шрі-Ланки, також відомі як ОС - адміністративна одиниця третього рівня адміністративного поділу Шрі-Ланки. Спочатку були засновані на феодальних округах, коралах і ратах. Всього є 331 ОС.

Грама Ніладхарі округу Маннар
Грама Ніладхарі округу Маннар

Грама Ніладхарі (дослівний переклад: "сільський командир") - одиниця адміністративного поділу Шрі-Ланки четвертого рівня, призначена центральним урядом для виконання адміністративних обов'язків у грама ніладхарському відділенні. Усього налічується 14,021 Грама Ніладхарі.

Редагувати 
Найбільші міста Шрі-Ланки
Редагувати 
Червоні посилання
Редагувати 
Вікіпроєкти
Редагувати 
Цей місяць у Шрі-Ланці
Сьогодні: 30 листопада

Події


Народились


Померли


Редагувати 
Люди, пов'язані зі Шрі-Ланкою

А́ртур Ча́рльз Кла́рк — ланкійський письменник-фантаст, футуролог, вчений та винахідник англійського походження. Писати почав після війни, з однаковим успіхом виступивши в науковій фантастиці (НФ) та науково-популярній літературі (Кларк жалкував, що вчасно не запатентував ідею космічних супутників зв'язку, висловлену ним в одній зі статей); єдиний «нефантастичний» роман Кларка — «Шлях стеження» (1963), присвячений історії відкриття радару. Лауреат Міжнародної премії з фантастики за книгу «Дослідження космосу» (1951) та премії Калингі (ЮНЕСКО) за досягнення в популяризації науки (1962). Почесний доктор коледжу Бівер у Гленсайді (штат Пенсильванія). Нагороджений орденом Британської імперії (1989). З 1950 — професійний письменник. Перші НФ публікації — «Лазівка» (1946) і «Рятувальний загін» (1946). Автобіографічні — «Погляд з Серендипу» (1978) і «Дивовижні дні: науково-фантастична автобіографія» (1989). Також відомий спільною роботою зі Стенлі Кубриком над створенням культового науково-фантастичного фільму «Космічна одіссея 2001» (1968). У 1998 році Кларк отримав лицарське звання від королеви Єлизавети II.

Редагувати 
Прапор і герб
Редагувати 
Чи Ви знаєте...

Плантація цейлонського чаю

  • … що на острові виробляється близько 10 % всього чаю в світі, а це 305 тисяч тонн на рік. На даний момент Шрі-Ланка займає 3-е місце в світі з виробництва чаю, поступаючись тільки Індії та Китаю?
  • … що першою в світі жінкою прем'єр-міністром стала ланкійка — Сірімаво Бандаранаїке в 1960-му році?
  • … що в Шрі-Ланці сапфіри видобувають у промислових масштабах?
  • … що на залізницях Шрі-Ланки потяги пересуваються з відкритими дверима?
Редагувати 
Нові статті


Усього знайдено статей: 1392 (17 квітня 2020)

Редагувати 
Категорії
Редагувати 
Чим допомогти

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Шрі-Ланку.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходится згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.Див. також[ред. код]

Редагувати 
Братні портали