Підопічна територія ООН Тихоокеанські острови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мапа територій у 1961 році.

Підопічна територія ООН Тихоокеанські острови — у минулому підопічна територія ООН в Мікронезії, яка знаходилася під керуванням США з 18 липня 1947 року, і включала Південнотихоокеанську манданту територію Ліги Націй, котра перебував під керуванням Японської імперії до 1944 року. Адміністративним центром спершу було місто Гонолулу, потім Гуам і зрештою — Сайпан. В адміністративному відношенні територія ділилася на 6 округів: Маршаллові Острови, Понапе, Трук, Маріанські острови, Яп і Палау. Згодом до цього списку приєднався Косрае.

21 жовтня 1986 року з-під керування США вийшли Маршаллові Острови, а 3 листопада 1986 року Чуук, Яп, Косрае, Понпеї та Маріанські Острови. Формально, період опіки Чуук, Яп, Косрае, Понпеї, Маріанських островів та Маршаллових Островів закінчився 22 грудня 1990 року після рішення ООН. 25 травня 1994 року було припинено опіку над Палау, по досягненню домовленостей між США і Палау, за якими Палау ставала незалежною державою 1 жовтня 1994 року.

Підопічна територія Тихоокеанські острови була розділена на 4 території:

  1. Республіка Маршаллові Острови;
  2. Федеративні Штати Мікронезії;
  3. Співдружність Північних Маріанських Островів;
  4. Республіка Палау.

Усі ці країни перебувають у вільній асоціації зі США, що означає повну самоврядність, окрім питань оборони, які перебувають у віданні США. Тільки Північні Маріанські Острови перебувають у співдружності зі США, а їх жителі є громадянами США.

Посилання[ред. | ред. код]