Купівля Луїзіани

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Землі, придбані США в рамках Луїзіанської покупки
Карта Луїзіани 1804 року

«Купівля Луїзіани» — операція з придбання США французьких володінь у Північній Америці в 1803 році. Розмір придбаної території, за приблизними оцінками, дорівнював 530 мільйонам акрів (828 000 миль² або 2 100 000 км²). Ціна операції склала 15 мільйонів доларів США або 80 мільйонів французьких франків (остаточна сума операції для США, включаючи відсотки за кредит, склала 23 213 568 американських доларів). Виходячи з цього, ціна одного акра склала 3 центи (7 центів за гектар).

На територіях, що відійшли до США за договором 1803 року в наш час[Коли?] розташовуються сучасні штати Арканзас, Міссурі, Айова, Оклахома, Канзас, Небраска, південна частина штату Міннесота, велика частина штату Північна Дакота, практично весь штат Південна Дакота, північно-східна частина штату Нью-Мексико, частина штатів Монтана, Вайомінг, східна частина Колорадо, Луїзіана (обабіч річки Міссісіпі), включаючи місто Новий Орлеан.

Під час переговорів і безпосередньо під час проведення операції Іспанія заявляла свої претензії на частину території штату Оклахома і південно-західну частину штатів Канзас і Луїзіана. Згідно з угодою до США відходили території, які з часом стали частиною канадських провінцій Альберта і Саскачеван. Придбана за результатами операції земля склала приблизно 23 % території сучасних Сполучених Штатів Америки.

Купівля Луїзіани стала однією з важливих віх у політичному житті третього президента США Томаса Джефферсона. Хоча Джефферсон був заклопотаний законністю проведення операції (Конституція США не містила статей щодо придбання територій в іноземних держав) він, проте, зважився на операцію у зв'язку з тим, що Франція й Іспанія перешкоджали американцям в їхній торгівлі через порт Нового Орлеана.

Література[ред.ред. код]

Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.