Ржищівський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ржищівський район — адміністративно-територіальна одиниця, утворена в 1923 році в складі Київської округи. Районний центр — смт Ржищів.

Історія[ред. | ред. код]

1932 року увійшов до складу новоутвореної Київської області.

Станом на 1 вересня 1946 року в районі було 50 населених пунктів, які підпорядковувались 1 селищній та 36 сільським радам. З них 1 селищне міського типу, 36 сіл і 13 хуторів.

До складу району входили Ржищівська селищна та сільради: Балико-Щучинська, Березівська, Ведмедівська, Великобукринська, Великоприцьківська, Воронівська, Горобіївська, Гребенівська, Грушівська, Гусинцівська, Демівщинська, Драчівська, Дударівська, Зікрачівська, Зорівська, Кадомська, Кип'яцька, Кузьминецька, Липово-Різька, Македонська, Малобукринська, Малоприцьківська, Панікарчівська, Піївська, Півцівська, Ромашківська, Рудяківська, Стайківська, Стрітівська, Тулинська, Уляницька, Халчанська, Ходорівська, Шандрівська, Юшківська та Яблунівська .

Район ліквідований 30 грудня 1962 року, північна частина району відійшла до складу Кагарлицького району, південна частина - до складу Миронівського району. Лівобережні сільради (Гусинцівська та Рудяківська) та хутір Кальне Гребенівської сільської ради відійшли до складу Бориспільського району.

Література[ред. | ред. код]

  • Українська РСР. Адміністративно-територіальний поділ. «Українське видавництво політичної літератури». 1947. стор. 288-289.