Роттердам плюс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Роттердам+)
Перейти до: навігація, пошук

«Роттердам+» або «Роттердам плюс» — методика формування ціни на паливну складову (вугілля) при виробництві електроенергії теплових електростанцій в Україні, введена та затверджена НКРЕКП 3 березня 2016 і опублікована 23 березня 2016.

Методика введена в умовах втрати Україною контролю над частиною Донецького вугільного басейну через російську окупацію Донбасу.

Правила розрахунку ціни[ред.ред. код]

Згідно з цією методикою, ціна на вугіллі, яку закладають ТЕС в ціні електроенергії, визначається, що воно купується на біржі в Роттердамі (Нідерланди), транспортується в Україну, де розвантажується на склад порту, а звідти транспортується залізничним транспортом на склади ТЕС.

При цьому ціна на покупку вугілля визначається на підставі середньої ціни на Європейському ринку за 12 місяців, що передують місяцю встановлення прогнозованої оптової ринкової ціни, тому порівнювати її з ціною на біржі Роттердама на певну дату некоректно.

Паливна складова при виробництві електроенергії на ТЕС становить понад 80 %.

Формула розрахунку ціни «Роттердам+» застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, що спалюють газову групу вугілля.

Критика та оцінки[ред.ред. код]

У травні 2017 Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що формула «Роттердам+» становить корупційну загрозу для держави[1].

Розслідування[ред.ред. код]

В перших числах квітня 2017 Національне антикорупційне бюро України розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через формулу «Роттердам+»[2].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Відео[ред.ред. код]