Себорейний дерматит

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Себорейний дерматит
Гостра форма себореї на скальпі
Гостра форма себореї на скальпі
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 L21
DiseasesDB 11911
MedlinePlus 000963
eMedicine derm/396
MeSH D012628
CMNS: Себорейний дерматит на Вікісховищі

Себорея — запалення сальних залоз. Причини:захворювання нервової та ендокринної системи, неправильне харчування. Ознаки: вугрі, лупа.

Себорейний дерматит — розповсюджений стан, який звичайно перш за все відмічають як лупу. Вражає скальп, центральну частину обличчя, передню частину грудей та/або згинальні складки рук, ніг та паху, (тобто області тіла, де існує висока концентрація сальних залоз).

Найбільш розповсюджене у немовлят віком 1 −3 місяці та дорослих віком 30-60 років. Типово представлений як сірувате лущення скальпу з еритемою та лущенням носо-губних згинів та шкіри поза вухами.

Вважається, що себорейний дерматит асоціюється з дефіцитом рибофлавіну, біотину або піридоксину та різними неврологічними порушеннями (паркінсонізм, пост-ІТ, епілепсія, травма ЦНС, параліч лицьового нерва та сирингомієлія). Нововиявлений сильний себорейний дерматит може асоціюватися з ВІЛ.

Лікування немовлят полягає в м'яких, немедичних шампунях.

Для дорослих або при стійких випадках у немовлят використовувати 2-3 рази на тиждень шампунь з вмістом одного з наступних засобів: саліцилова кислота (X — Seb Т, Sebulex), сульфід селену (Selsun , Exsel), вугільна смола (DHS Tar, Neutrogena T — Gel , Polytar) або цинк піритіонат (DHS Zinc, Danex, Sebulon). Сильніші випадки можна лікувати медичними шампунями (кетоконазол [Нізорал] 2% спочатку щоденно, потім зменшити до одного разу на тиждень при можливості. Новою терапією є місцева форма гамма-ліноленової кислоти, олія Борже, яка є ефективною при себорейному дерматиті немовлят.