Мурид: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Addbot (обговорення | внесок)
м Вилучення 5 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:q1754897
Немає опису редагування
Рядок 2: Рядок 2:
'''Мюри́д''' ({{lang-ar|'''مريد''' }} — ''той хто в пошуках, прагнучий'') — послушник, учень, прихильник якого-небудь [[шейх]]а, пов'язаний з ним духовним обітом.
'''Мюри́д''' ({{lang-ar|'''مريد''' }} — ''той хто в пошуках, прагнучий'') — послушник, учень, прихильник якого-небудь [[шейх]]а, пов'язаний з ним духовним обітом.


Згідно з канонами [[мюридизм]]у мюрид беззастережно в усьому підкорюється волі наставника, регулярно ісповідується і кається перед ним. Свою відданість наставнику мюриди перідично доказують і практичними справами, виконуючи самі важкі господарські роботи на користь наставника. Зв'язок між мюридом і його наставником, як правило. не закінчується і після [[смерть|смерті]] останнього, так як із середовища його послідовників виділяється векіл (довіренний), який керує мюридами від імені його наставника.
Згідно з канонами [[мюридизм]]у мюрид беззастережно в усьому підкорюється волі наставника, регулярно сповідується і кається перед ним. Свою відданість наставнику мюриди перідично доводять і практичними справами, виконуючи найважчі господарські роботи на користь наставника. Зв'язок між мюридом і його наставником, як правило, не закінчується і після [[смерть|смерті]] останнього, оскільки з кола його послідовників виділяється векіл (довіренний), який керує мюридами від імені наставника.


== Література ==
== Література ==

Версія за 18:28, 23 квітня 2013

Частина серії статей на тему:
Іслам
Аллах
Аллах
Аллах
ЄдинобожністьІсторіяТермінологія
Шаблон ШаблониКатегорія Категорія Портал

Мюри́д (араб. مريد‎ — той хто в пошуках, прагнучий) — послушник, учень, прихильник якого-небудь шейха, пов'язаний з ним духовним обітом.

Згідно з канонами мюридизму мюрид беззастережно в усьому підкорюється волі наставника, регулярно сповідується і кається перед ним. Свою відданість наставнику мюриди перідично доводять і практичними справами, виконуючи найважчі господарські роботи на користь наставника. Зв'язок між мюридом і його наставником, як правило, не закінчується і після смерті останнього, оскільки з кола його послідовників виділяється векіл (довіренний), який керує мюридами від імені наставника.

Література

  • Ислам. Словарь атеиста. Москва. Видавництво політичної літератури. 1988. стор. 165.(рос.)