Салафізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Частина серії статей на тему:
Іслам
Аллах
Аллах
Аллах
ЄдинобожністьІсторіяТермінологія
Шаблон ШаблониКатегорія Категорія Портал

Салафізм (від араб. سلفي‎‎, трансліт. салафія, дос. «попередники», «предки») — сучасний фундаменталістський, ультра-консервативний рух в ісламі, який шукає духовне повернення до «стародавніх» (предків). Цей термін також використовують щоб позначити певне вчення ісламу сунітського толку, яке посилається на самосвідомість у часи «предків».

Термін уживано з часів Середньовіччя, але сучасних салафістів часто відносять до послідовників сучасного сунізму (відомого як «салафія» — Salafiyyah), пов'язаного з ваххабізмом. Тому ці обидва терміни іноді помилково розглядають як синоніми.

Послідовники салафізму виступають проти внесення в іслам елементів світського суспільства та інших релігій та філософських рухів, позиціонують себе як проповідники початкового розуміння ісламу, сенсу, який спочатку заклав у Коран Аллах.

Салафія означає «розуміння релігії в тому вигляді, якому її розумів пророк». Останнім часом салафізм асоціюється з буквальним, суворим і пуританським підходом до ісламу. Джихадисти салафізму підтримують насильницький джихад проти цивільного населення як законний прояв ісламу.

За даними щорічного звіту Німецької державної служби захисту Конституції[1] 2010 року, салафізм має найшвидші темпи зростання в ісламському русі у світі[2].

Виноски[ред. | ред. код]

  1. Німецький аналог ФБР
  2. «Rhein-Zeitung», 17.05.2011

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • А. Али-заде. Салафизм // Исламский энциклопедический словарь (рос.)