Топольчани

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Топольчанський замок

Топольчани (словац. Topoľčany, нім. (Groß) topoltschan, угор. Nagytapolcsány) — місто в західній Словаччини на річці Нітра. Населення близько 30 тис. чоловік.

Історія[ред.ред. код]

Топольчани були імовірно засновані в IX століттяі. Перша згадка поселення Топольчани міститься в грамоті угорського короля Бели III (11721196), який завітав це село якомусь Мартіну. Коли Турда, син Мартіна, помер, не залишивши потомства, король Бела IV, онук Бели III, завітав у 1235 році Топольчани якомусь Діонісію. У грамоті палатина Мікулаша від 1271 року Топольчани вперше назване містом (Civitas). В 12911314 могутній феодал Матуш Чак будує в Топольчанах фортецю для захисту своєї Тренчинської резиденції з півдня. В 14311434 фортеця була в руках Гуситів. В 1599 і 1643 роках місто спалюють турки, а в 1703 — повстанці-куруци. В 1743 р. Топольчанську фортецю фундаментально реконструював Карой Зічі-старший.

Наприкінці XIX століття місто розвивається — будуються заводи і фабрики.

В даний час Топольчани — важливий промисловий центр західної Словаччини. Серед інших підприємств, в місті знаходиться пивоварня «Топвар».

Пам'ятки[ред.ред. код]

  • Замок Товарнікі
  • Костел св. Андрія

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]