Торт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Торт
Походження  Іспанія
Необхідні компоненти крем і crustd
Шоколадний торт з прикрашеним верхом
Іменинний торт
Іменинний торт

Торт (італ. torta) — кондитерський виріб, зазвичай зі здобного тіста, з кремом, фруктами тощо. Торт звичайно складається з декількох коржівбісквітного, листкового або іншого тіста) із прошарками з крему. Зверху торт прикрашають візерунками з крему та фруктів.

Торт може бути як окремим кулінарним виробом зі своєю унікальною рецептурою[1], так і мати святкове призначення та оформлення з приводу урочистих подій.

Торт є традиційним на весіллях і днях народження. На весілля торт прикрашають фігурками наречених, розташовуючи їх на верхівці торта. На день народження іменинний торт прикрашають свічками у кількості, що дорівнює віку іменинника, або спеціальними свічками з цифровим зображенням його віку, є також безліч варіантів оформлення тортів, які ілюструють професійну діяльність особи, яку вітають, — логотипи організацій, написи кремом тощо.

Торти часто використовують як альтернативну зброю під час проведення яєчних атак для демонстрації громадської недовіри до знаних людей. Традицію кидати в відомих осіб тортами заснував бельгієць Ноель Годен — лідер руху «Міжнародні тістечкові бригади», від активістів якого постраждали такі особи, як Білл Гейтс, Мішель Камдессю, Жан-Люк Годар та інші.[2][3]

Історія виникнення тортів[ред. | ред. код]

Сьогодні не можна впевнено сказати, як саме з'явився торт. Деякі історики у сфері кулінарії дійшли висновку, що перший прототип торта з'явився в Італії. Лінгвісти вважають, що саме слово "торт" у перекладі з італійської означає "щось крутити, закручувати", і пов'язують його з численними прикрасами торта з різних кольорів, написів і орнаментів.

Інші дослідники вважають, що торт прийшов зі Сходу. Адже широковідомими є східні солодощі, де стародавні кулінари найзагадковішої частини світу готували десерти з молока, меду і кунжуту. За формою вони нагадували ті торти, які ми звикли бачити на наших столах.

Якою б не була думка про походження тортів, все ж законодавцем моди у світі десерту стала Франція. Саме там, з'явившись якось у світі малих кав'ярень, торт завоював увесь світ. Саме французькі кулінари й кондитери багато століть диктували тенденції в сервуванні і прикрасах цього солодкого шедевра. Не дивно, що у цій країні кохання і романтики з'явилися найвідоміші назви десертів: безе, крем, карамель, желе, бісквіт.

На початку цього ж XX ст. в СРСР з’явилося повноцінне фабричне виробництво різноманітних тортів. Тоді автоматизували практично всі сфери діяльності. Не оминули й кондитерську. До цього часу виготовляли торти винятково вручну. [4]

Найвідоміші торти[ред. | ред. код]

Чизкейк з чорницею

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Рецепти тортів [Архівовано 8 січня 2015 у Wayback Machine.] — Smakplus.com
  2. Тортокидач Ноель Годен та його жертви [Архівовано 2016-09-20 у Wayback Machine.] — Gazeta.zn.ua
  3. Фото знаменитостей, в яких кидали яйцями, тортами та іншими предметами [Архівовано 2015-03-25 у Wayback Machine.] — Daypic.ru
  4. Історія торта та рецепт найсмачнішого “Миколаївського наполеону” - imykolayivchanyn.com (укр.). 27 січня 2023. Процитовано 29 січня 2023.