Торт
Торт (італ. torta) — кондитерський виріб, зазвичай зі здобного тіста, з кремом, фруктами тощо. Торт звичайно складається з декількох коржів (з бісквітного, листкового або іншого тіста) із прошарками із крему. Зверху торт прикрашається візерунками із крему та фруктів.
Торт може виступати як окремим кулінарним виробом зі своєю унікальною рецептурою[1], так і мати одночасне святкове призначення та оформлення з приводу урочистих подій.
Зазвичай, торт є традиційною святковою стравою на весіллях та днях народження. На весілля торт прикрашають фігурками наречених, розташовуючи їх на верхівці торта. На день народження іменинний торт прикрашають свічками у кількості, що дорівнює віку іменинника, або спеціальними свічками з цифровим зображенням його віку, є також безліч варіантів оформлення тортів які ілюструють професійну діяльність особи яку вітають — торти в оформленні яких є логотипи організацій, написи кремом і т.д.
Торти часто використовують як альтернативну зброю під час проведення яєчних атак для демонстрації громадської недовіри до знаних людей. Традицію кидати в відомих осіб тортами заснував бельгієць Ноель Годен — лідер руху «Міжнародні тістечкові бригади», від активістів якого постраждали такі особи, як Білл Гейтс, Мішель Камдессю, Жан-Люк Годар та інші.[2][3]
Історія виникнення тортів[ред. | ред. код]
Сьогодні не можна впевнено сказати, як саме з'явився торт. Деякі історики у сфері кулінарії дійшли висновку, що перший прототип торта зародився Італії. Лінгвісти вважають, що саме слово "торт" у перекладі італійського означає щось крутити і закручувати, і пов'язують його з численними прикрасами торта з різних кольорів, написів і орнаментів. Інші дотримуються протилежної теорії походження тортів. Усім відомі солодощі Сходу. Послідовники цієї ідеї з'ясували, що стародавні кулінари найзагадковішої частини світу готували десерти з допомогою молока, меду і кунжуту. Та й за формою вони нагадували ті торти, які ми звикли бачити на наших столах. Якою б не була думка про походження перших тортів, не можна не погодитися з тим, що законодавцем моди у світі десерту є Франція. Саме там, з'явившись якось у світі малих кав'ярень, торт завоював увесь світ. Саме французькі кулінари і кондитери багато століть диктували тенденції в сервіруванні і прикрасах цього солодкого шедевра. Не дивно, що у цій країні кохання і романтики з'явилися найвідоміші назви десертів: безе, крем, карамель, желе і бісквіт.
Відомі торти[ред. | ред. код]
- Devil's food cake
- Аєршекке
- «Баттенберг»
- Буччеллаті
- «Добош»
- «Дунайські хвилі»
- «Захер»
- Ішльські тортики
- «Київський торт»
- «Полуниця з вершками»
- «Космос»
- Червоний оксамитовий торт
- Крокембуш
- Лінцський торт
- «Маріка»
- «Мрія диявола»
- Морквяний торт
- «Мурашник»
- «Наполеон»
- «Опера»
- «Павлова»
- Перуанський фруктовий торт із солодкою нугою
- «Панчо»
- «Політ»
- «Прага»
- «Пташине молоко»
- «Різдвяне поліно»
- Ласунка
- Сметанник
- Спеттекака
- «Тайський торт»
- Три молока
- «Цугський вишневий торт»
- «Чародійка»
- «Чорний ліс» (Шварцвальдський вишневий торт, «Шварцвальд», «Блек Форест»)
- Шакотіс
- «Естерхазі»
- Торт-морозиво Семадені
Див. також[ред. | ред. код]
Посилання[ред. | ред. код]
![]() |
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Tortes |
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ Рецепти тортів Архівовано 8 січня 2015 у Wayback Machine. — Smakplus.com
- ↑ Тортокидач Ноель Годен та його жертви — Gazeta.zn.ua
- ↑ Фото знаменитостей, в яких кидали яйцями, тортами та іншими предметами — Daypic.ru