Тоґарма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тоґарма
Батько Ґомер[1]
Брати, сестри  • Ріфат і Аскеназ
Діти Гайк, Картлос, Caucas[d] і Q12862429?

Тоґарма — син Ґомера, онук Яфета, правнук Ноя. Науковці ототожнюють Тоґарма з Кіммерійцями.

Згідно з відповіддю хазарського кагана Йосипа (10 ст.) кордовському єврею Хасдаю, хозари походять з роду Тоґарми, сина Яфетова. Йосип наводить перелік 10 синів Тоґарми: Уйюр (уйгури?), Тавріс (Таврида: таври й згодом Тиверці), Авар (Авари), Уауз (Огуз?), Бізал, Тама, Хазар (Хозари), Янур, Булгар (Булгари) і Савір (Сибір?).

Поволжські татари мають ще булгарську легенду, що вони походять від Кімара (кіммерійці) і що вони одного роду з Хазарами.

Всі ці народи можна пов'язати з фіно-угорськими народами і віднести їх до уральської мовної сім'ї й тюркської мовної групи. Народи, що здавна населяли східну Європу,- від Балтійського моря і Скандинавії до Зауралля, басейн Волги і Урала. Ще раніше фіно-угри займали територію до Кавказу і Чорного моря, про що свідчать мовні елементи в кавказьких горців. Можна не проводити такий зв'зок. Він доволі умовний і свідчить лише про: 1. Недостатність інформації стосовно кіммерійської культури того часу. 2. Повагу до кіммерійської культури з боку інших народів, які бажають мати з нею щось спільне.

Також важливий факт: Валлійці (кельтський народ Вельса на Британських островах) називають своїм пращуром Тоґарму, сина Ґомера, онука Яфета. І це при тому, що самоназва валлійців є «кимри», що подібне до назви кіммерійців зі східної Європи.


  1. 3 // Книга Буття