Тит Флавій Сабін (консул 82 року)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тит Флавій Сабін
Народився невідомо
Рим
Помер 82(0082)
Рим
·страта
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик
Посада консул
Термін 82 рік
Попередник Марк Мецій Руф
Наступник Сервей Іноцент
Рід Флавії
Батько Тит Флавій Сабін
Брати, сестри  • Тит Флавій Клемент
У шлюбі з Юлія Флавія

Тит Флавій Сабін (лат. Titus Flavius Sabinus; ? — 82) — політичний діяч часів ранньої Римської імперії, консул 82 року.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з імператорського роду Флавіїв. Стосовно дати народження немає відомостей. Син Тита Флавія Сабіна, консула-суффекта 69 та 72 років. Брав участь у боротьбі за владу на боці імператора Отона. Після поразки останнього у 69 році втік до родинного маєтку. Повернувся до Риму після перемоги Веспасіана. Втім значної ролі у політиці не відігравав. За деякими відомостями не відзначався особливими здібностями або амбіціями. У 81 році одружився на Юлії Флавії, доньці імператора Тита.

У 82 році обрано консулом разом з Доміціаном. Проте того ж року його було схоплено й страчено. Причинами цього називають різні події: за однією версією Сабіна оголосили не майбутнім консулом, а майбутнім імператором, з а іншою — Доміціан побоювався надмірного посилення Сабіна (консула та чоловіка доньки колишнього імператора), ще за однією — Доміціан був закоханий у дружину Сабіна — Юлію Флавію й таким чином вирішив розчистити шлях для себе.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Arnold Blumberg (ed) (1995), Great Leaders, Great Tyrants?: Contemporary Views of World Rulers Who Made History (англ.)