Федеральна розвідувальна служба Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Федеральна розвідувальна служба
нім. Bundesnachrichtendienst (BND)
BND Logo neu.svg
 
BND Logo.svg
 
Berlin-Mitte, BND-Zentrale, 2012 - ELB 0002A1AF.jpg
Штаб-квартира служби в Берліні
Загальна інформація:
Тип: служба розвідки
Юрисдикція: Німеччина Німеччина
Дата заснування: 1 квітня 1956
Відомство-попередник: Організація генерала Гелена
Структура:
Президент: Бруно Каль
Керівна організація: Відомство федерального канцлера Німеччини
Кількість співробітників: 6500 (2012)[1]
Бюджет: 723 837 000 Євро
Адреса штаб-квартири: Пуллах (Баварія) та Берлін
Веб-сайт:
www.bnd.bund.de

Commons-logo.svg Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Федеральна розвідувальна служба Німеччини

Федеральна розвідувальна служба Німеччини — нім. Bundesnachrichtendienst, BND - БНД) - служба зовнішньої розвідки Німеччини.

Федеральна розвідувальна служба як самостійне відомство створена в 1955 році на базі так званої «організації генерала Гелена». У системі державних органів ФРН ФРС є підрозділом, що підкоряється відомству федерального канцлера. По кількості службовців ФРС — найбільша федеральна установа Німеччини. Штатний склад становить понад 7000 чоловік, з них близько 2000 зайняті безпосередньо збором розвідданих за кордоном. Серед співробітників представники приблизно 70 професій: військовослужбовці, юристи, історики, інженери і технічні фахівці. Штаб-квартира ФРС розташована в Пулласі під Мюнхеном. Тут працюють керівництво спецслужби і понад 3000 співробітників центрального апарату. Експерти стверджують, що на відміну від багатьох зарубіжних розвідцентрів ФРС доводиться постійно економити. Недоліком засобів пояснюють дуже «віковий» контингент співробітників в штаб-квартирі в Пуласі.

Зміна штаб-квартири[ред. | ред. код]

В серпні 2001 року було ухвалено рішення про перенесення штаб-квартири БНД до Берліна.

Комплекс будівель нової штаб-квартири BND розташовується в колишньому східному Берліні на території «Стадіону молоді світу», де за часів НДР регулярно проходили фінальні матчі національної футбольної першості. Загальна площа комплексу становить 10 гектарів, площа робочих приміщень — 260 тисяч квадратних метрів.

Як зазначив голова BND Ернст Урла, переїзд до Берліна значно підвищить ефективність роботи розвідки, так як всі бюро та служби тепер будуть перебувати під одним дахом. Точна вартість проекту невідома. За деякими даними, з урахуванням всіх додаткових витрат вона може скласти 1,5 мільярда євро.

Нова штаб-квартира BND стане найсучаснішим розвідувальним центром в Європі. Близько 4000 співробітників розвідки повинні остаточно переїхати в нові будівлі в 2014 році. У Пулласі, де зараз розташовується центральний офіс BND, залишаться 1500 чоловік з технічних служб.

Керівники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Karriere > Allgemeine Informationen - Bundesnachrichtendienst]

Джерела[ред. | ред. код]