Федеральна розвідувальна служба Німеччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Федеральна розвідувальна служба
нім. Bundesnachrichtendienst (BND)
 
 
Штаб-квартира служби в Берліні
Загальна інформація:
Тип: служба розвідки
Юрисдикція: Німеччина Німеччина
Дата заснування: 1 квітня 1956
Відомство-попередник: Організація генерала Гелена
Структура:
Президент: Бруно Каль
Керівна організація: Відомство федерального канцлера Німеччини
Кількість співробітників: 6501 (2013)[1]
Бюджет: 966.5 млн (2019)[2]
Штаб-квартира:
Мапа
Адреса штаб-квартири: Берлін
Вебсайт:
www.bnd.bund.de

Вікісховище має сторінку на цю тему:
Федеральна розвідувальна служба

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Федеральна розвідувальна служба

Федеральна розвідувальна служба Німеччини — нім. Bundesnachrichtendienst, BND - БНД) - служба зовнішньої розвідки Німеччини.

Федеральна розвідувальна служба як самостійне відомство створена в 1955 році на базі так званої «організації генерала Гелена». У системі державних органів ФРН ФРС є підрозділом, що підкоряється відомству федерального канцлера. По кількості службовців ФРС — найбільша федеральна установа Німеччини. Штатний склад становить понад 7000 чоловік, з них близько 2000 зайняті безпосередньо збором розвідданих за кордоном. Серед співробітників представники приблизно 70 професій: військовослужбовці, юристи, історики, інженери і технічні фахівці. Штаб-квартиру ФРС спочатку було розташовано в Пулласі під Мюнхеном. Тут працювало керівництво спецслужби і понад 3000 співробітників центрального апарату. Експерти стверджували, що, на відміну від багатьох зарубіжних розвідцентрів, ФРС доводилося постійно економити. Недоліком засобів пояснювали дуже «віковий» контингент співробітників в штаб-квартирі в Пуласі.

Зміна штаб-квартири[ред. | ред. код]

В серпні 2001 року було ухвалено рішення про перенесення штаб-квартири БНД до Берліна.

Комплекс будівель нової штаб-квартири BND розташовується в колишньому східному Берліні на території «Стадіону молоді світу», де за часів НДР регулярно проходили фінальні матчі національної футбольної першості. Загальна площа комплексу становить 10 гектарів, площа робочих приміщень — 260 тисяч квадратних метрів.

Як зазначив голова BND Ернст Урла, переїзд до Берліна значно підвищив ефективність роботи розвідки, так як всі бюро та служби тепер перебувають під одним дахом. Точна вартість проекту невідома. За деякими даними, з урахуванням всіх додаткових витрат вона становила 1,5 мільярда євро.

Нова штаб-квартира BND стала найсучаснішим розвідувальним центром у Європі. Близько 4000 співробітників розвідки остаточно переїхали в нові будівлі в 2014 році. У Пулласі, де раніше розташовувався центральний офіс BND, залишилося 1500 осіб з технічних служб.

Керівники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]