Фонд Рози Люксембург

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фонд Рози Люксембурґ (нім. Rosa-Luxemburg-Stiftung) — неурядовий політичний фонд марксистського спрямування, з 1992 року пов'язаний з німецькою партією «Ліві» (до 2005 року — Партією демократичного соціалізму). З 1999 року названий на честь відомої німецької соціалістки Рози Люксембурґ. Головою правління фонду є Хайнц Фітц.

Діяльність[ред. | ред. код]

Фонд Рози Люксембурґ заснований на базі зареєстрованого в 1990 році товариства критичної соціально-філософської думки «Аналіз суспільства і політична освіта». Ідейно приєднуючись спочатку до Партії демократичного соціалізму, а нині — до «Лівих», Фонд Рози Люксембурґ працює незалежно і самостійно, тісно співпрацює з лівими земельними фондами і товариствами у всіх землях.

Фонд займається політичним освітою, культурною діяльністю і аналізом суспільного розвитку. Його лейтмотивами є демократичний соціалізм та інтернаціоналізм, антифашизм та антирасизм, відмова від догматизованого марксизму-ленінізму.

Фонд організовує суспільно-громадянську просвіту, поширює знання про суспільні взаємозв'язки в умовах глобального, суперечливого світу, є майданчиком для критичного аналізу сучасного стану суспільства і центром програмних дискусій про демократичний соціалізм, що відповідає вимогам часу; у Федеративній Республіці Німеччини і в міжнародному плані є форумом для діалогу між лівими соціальними рухами і організаціями, інтелектуалами та неурядовими організаціями; підтримує молодих учених у формі надання навчальних та аспірантських стипендій; заохочує суспільно-політичну активність і підтримує виступи за мир і взаєморозуміння між народами, проти фашизму і расизму, за соціальну справедливість і солідарність між людьми.[1]

Структура[ред. | ред. код]

До Фонду Рози Люксембурґ входять:

  • Академія політичної освіти.
  • Інститут аналізу суспільного розвитку.
  • Центр міжнародного діалогу та співпраці.
  • Навчальний відділ.

У штаб-квартирі Фонду Рози Люксембурґ у Берліні співпрацюють близько 100 осіб. Відділення Фонду відкриті в Брюсселі, Варшаві, Москві, Сан-Паулу, Мехіко, Йоганнесбурзі, Тель-Авіві, Єрусалимі (Рамалла), Пекіні і Ханої.


При фонді є архів і бібліотека, видаються щомісячний теоретичний журнал «Utopie kreativ», серії публікацій.

Інші німецькі політичні фонди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фонд Рози Люксембурґ Архівовано 6 жовтень 2011 у Wayback Machine. на сайті Інституту глобалізації і соціальних рухів.

Посилання[ред. | ред. код]