Харківський автобус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Харківський автобус
Kharkov Pesochin bus.JPG
Країна Україна Україна
Місто Харків

Дата відкриття 1925

Кількість автобусів ~1000

Харківський автобус — регулярно діє з середини 1925 року.

Один з перших у місті двоповерхових автобусів на Миколаївській площі (Майдан Конституції). Посередині площі кінний городовий і стоянка бігунців, 1910-ті роки
Автобус перед входом у Комунальний парк, вул. Сумська, наприкінці 1920-х років

Історія[ред. | ред. код]

У 1910 році були перші спроби створення в Харкові автобусного руху з відкритям маршруту Вокзал — Сумська, яка проіснувала недовго. Лише 1925 року автобусний транспорт знову з'являється на вулицях міста. З тих пір автобуси працюють на вулицях Харкова щодня, за винятком часу німецької окупації.

Сучасність[ред. | ред. код]

Станом на листопад 2009 року, на всіх маршрутах працюють автобуси різних комерційних підприємств. Автобуси працюють в трьох режимах — «експрес», «маршрутне таксі» та «соціальний».

Рухомий склад[ред. | ред. код]

Основні види рухомого складу в Харкові: Богдан А091, Богдан А-092, Рута, ТУР А049, БАЗ-2215, ЗАЗ А07А І-Ван, БАЗ-А079, MAN NL202, Setra S 215 UL, ЛАЗ-A183, Богдан А601.

На деяких міських маршрутах працюють нетипові як для Харкова, так і для СНД в цілому іспанські автобуси Sunsundegui. Крім того, на маршрутах працюють одиничні екземпляри автобусів Mercedes-Benz Citaro, Setra S 315 NF, Neoplan N4009, N4016, N4411, МАЗ-206 тощо.

Усього на міських маршрутах працює близько 1000 одиниць, з них:

На безкоштовному маршруті станція Метро «станція метро Холодна Гора» — авторинок "Лоск" працюють останні в Харкові міські автобуси Ikarus-263. Крім того, в Харкові в якості пересувного бару і диско-клубу використовується Ikarus-280.

Приміське автобусне сполучення[ред. | ред. код]

У Харкові приміське автобусне сполучення забезпечують 6 автостанцій і 1 автовокзал. Автобусним сполученням Харків пов'язаний з багатьма населеними пунктами України та зарубіжжя.

Автовокзали і автостанції[ред. | ред. код]

Компанії-перевізники[ред. | ред. код]

Обслуговуванням маршрутів в Харкові займається близько десятка великих комерційних автопарків: ТОВ «Стиль-Шосе», ТОВ «Немо ЛТД», ТОВ «Фрегат-К», ТОВ «Авто-ОВІ», ТОВ «Укравтотранс-Плюс», ТОВ «АТП-Темп», ПП «ТМ-Віра», ТОВ «Експрес», ПП «С-Аурум» тощо.

Джерела[ред. | ред. код]