Хунвейбіни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хунвейбіни у 1966 році

Хунвейбіни (кит. трад. 红卫兵, спр. 紅衛兵, піньїнь: Hóng Wèibīng, червоні вартові) — члени створених у 19661967 роках войовничих груп та загонів студентської і шкільної молоді в Китаї, за допомогою яких Мао Цзедуну вдалося провести «Культурну революцію».

Мао Цзедун та його послідовники хотіли добитися повного розриву з минулим. Надаючи хунвейбінам змогу діяти з власної ініціативи, правляча група довкола Мао спрямовувала активність у запланованому напряму.

Хунвейбіни підтримали заклик викорінювати чотири застарілості: старі ідеї, стару культуру, старі звичаї, старі звички. Учнів заохочували доносити на начальників, учителів і навіть батьків. Студенти вимаршовували вулицями, б'ючи в барабани, ґонґи і викрикуючи гасла. Часом хунвейбіни судили жертв на вулиці, проводячи їх через місто закутими в кайданах. Хунвейбіни перейнялися культом Мао та «Червоною Книжечкою».

З часом хунвейбіни розкололися на дві фракції, і міста стали ареною конфлікту (часто фізичного) між цими угрупованнями.

Підрозділи Народно-визвольної армії підтримували хунвейбінів у 1966–1968 роки, але надійно стримали їх, коли Мао наказав змінити політичну лінію.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]