490-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
V століття: 491—500 роки

490 · 491 · 492 · 493 · 494 · 495 · 496 · 497 · 498 · 499

Раннє середньовіччя. У Східній Римській імперії тривало правління Анастасія I. На Аппенінському півострові завершилося правління короля Італії Одоакра й встановилося правління Теодоріха Великого, володіння якого отримали офіційний статус віце-королівства Римської імперії. У Європі існують численні германські держави, зокрема Іберію та південь Галлії займає Королівство вестготів, Північну Африку захопили вандали, утворивши Африканське королівство, у Тисо-Дунайській низовині утворилося Королівство гепідів. На півночі Галлії салічні франки утворили Франкське королівство, у західній Галлії встановилося Бургундське королівство.

У Південному Китаї править династія Південна Ці, на півночі — Північна Вей. В Індії правління імперії Гуптів. В Японії триває період Ямато. У Персії править династія Сассанідів.

На території лісостепової України Черняхівська культура. Історики VI століття згадують плем'я антів, що мешкало на території сучасної України десь із IV сторіччя. У Північному Причорномор'ї центр володінь гунів, що підкорили собі інші кочові племена, зокрема сарматів, булгар та аланів.

Події[ред. | ред. код]

Народились[ред. | ред. код]

Померли[ред. | ред. код]