Струганий лід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 22:27, 14 червня 2021, створена SashkoR0B0T (обговорення | внесок) (автоматична заміна {{Не перекладено}} вікі-посиланнями на перекладені статті)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Струганий лід
Струганий лід
Тип десерт
Походження
Необхідні компоненти лід, сироп, згущене молоко
Схожі страви морозиво, баобінг, гало-гало

Струганий лід (англ. shave ice, дос. «бритий лід») — традиційний заморожений десерт з льоду политий різними фруктовими сиропами, який поширений переважно на Гавайях[1]. Був завезений японськими іммігрантами.[2].

Історія

Історія цього десерту бере свій початок у Тайвані ще в VII столітті н. е.[3]

Японські іммігранти привезли його рецепт до Америки, коли вони приїхали на Гаваї працювати на цукрових плантаціях. Залишивши роботу на плантаціях, вони здобули нові професії. Але вже до того часу струганий лід став частиною гавайської культури та надзвичайно популярним десертом.

Інгредієнти та приготування

Готується цей десерт за допомогою стругання брили льоду. В результаті виходить снігоподібна маса. Зовні десерт схожий на снігові кульки чи сніговий конус за формою. За рахунок цього сироп проникає всередину льоду[4][5]. На Гаваях десерт поливають сиропами з гуави, ананасу, кокоса, маракуйя, ківі та манго. Іноді струганий лід подають политим згущеним молоком.

Поширення

«Сніговий лід» — це вершки, молоко, вода, цукор та фрукти, заморожені та стругані, що подаються у формі кульок. Такий десерт є популярним у Китаї, Кореї, Тайвані та Індонезії та в США.[6]

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Mike Gordon (2006). Honolulu Advertiser. Shave ice. Процитовано 16 жовтня 2019.
  2. Hawaii Shave Ice History. best-of-oahu.
  3. The Americanization of Bao Bing, a Cool, Fruity Asian Treat. The New York Times (амер.). 7 червня 1989. ISSN 0362-4331. Процитовано 16 жовтня 2019.
  4. Linda Stradley (2004). Hawaiian Shave Ice. What's Cooking America. Процитовано 16 жовтня 2019.
  5. History of Snow Cones. ePopcorn.com. Архів оригіналу за 28 червня 2010. Процитовано 16 жовтня 2019.
  6. Thomas Rogers (15 червня 2010). Will "Snow Ice" be the next Pinkberry?. Salon. Процитовано 16 жовтня 2019.

Посилання