Кримінальний кодекс Естонії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:37, 7 січня 2022, створена Exroader (обговорення | внесок) (Посилання: Текст КК Естонії російською мовою станом на 04.03.2021 р. (на сайті www.juristaitab.ee))
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кримінальний кодекс Естонії від 06 червня 2001 р. (оригінальна назва Пенітенціарний кодекс Естонії (Естонської Республіки), ест. Karistusseadustik) – законодавчий акт, що регулює питання відповідальності та покарання за суспільно небезпечну поведінку (винуваті діяння) в Естонії. Чинний з 01 вересня 2002 р. Цей нормативний акт тільки за назвою (Пенітенціарний кодекс) є чимось новим. За суттю ж він відтворює положення звичайного кримінального кодексу і за змістом є таким. Він базується на положеннях німецької кримінально-правової доктрини.

Згідно з ч. 1 ст. 3 КК Естонії винуватим діянням визнається каране діяння, передбачене цим Кодексом чи іншим законом. Відповідно до ч. 2 ст. 3 Кодексу винуватими діяннями є злочини і проступки. Злочином визнається винувате діяння, передбачене цим Кодексом, за вчинення якого для фізичної особи як основне покарання передбачено грошове стягнення чи тюремне ув’язнення, а для юридичної особи – грошове стягнення чи примусове припинення (ч. 3 ст. 3). Проступком визнається винувате діяння, передбачене цим Кодексом чи іншим законом, за вчинення якого як покарання передбачений штраф чи арешт (ч. 4 ст. 3). У випадку вчинення особою діяння, що відповідає складам проступку і злочину, особа карається лише за вчинення злочину. Якщо покарання за злочин не призначається, то особу може бути покарано за вчинення проступку (ч. 5 ст. 3). За ступенем тяжкості злочини поділяються на злочини першого ступеня (з максимумом покарання понад п’ять років позбавлення волі, довічним позбавленням волі чи примусовим припиненням юридичної особи – ч. 2 ст. 4), злочини другого ступеня (з максимумом покарання до п’яти років позбавлення волі чи грошове стягнення – ч. 3 ст. 4).

КК Естонії передбачає можливість кримінальної відповідальності юридичних осіб (ст. 37, ч. 9 ст. 44, ст. 45, 46, ч. 2 ст. 47, ч. 2 ст. 49-1, ст. 55-1, ст. ст. 118, 133, 133-1, 133-2,134, 138 та ін.).

Стаття 451 КК Естонії передбачає, що Кримінальний (Пенітенціарний) кодекс вводиться в дію окремим Законом.

Посилання