Не може бути!

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Не може бути!
рос. Не может быть!
Жанр комедія
Режисер Леонід Гайдай
Сценарист Владлен Бахнов, Леонід Гайдай
У головних
ролях
Пуговкін Михайло Іванович, Гребешкова Ніна Павлівна, В'ячеслав Невинний, Свєтін Михайло Семенович, Даль Олег Іванович, Крючкова Світлана Миколаївна, Куравльов Леонід В’ячеславович, Віцин Георгій Михайлович і Крамаров Савелій Вікторович
Оператор Сергій Полуянов
Композитор Олександр Зацепін
Кінокомпанія Мосфільм
Тривалість 92 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1975
IMDb ID 0073442

«Не може бути!» (рос. «Не может быть!») — російський радянський художній фільм Леоніда Гайдая 1975 року. Фільм складається з трьох новел, знятих за творами Михайла Зощенка: за комедією «Злочин і кара», оповіданням «Кумедна пригода» і комедії «Весільна подія».

Злочин і покарання

Це друга екранізація однойменної комедійної п'єси Михайла Зощенка. Перша екранізація (режисер Павло Коломойцев) була знята в 1940 році на Ленінградській кіностудії малих форм, і перейшла в суспільне надбання.

Сюжет

У першій новелі описуються складності людини, що живе в радянський час кінця 1920-х років на нетрудові доходи (за сценарієм — завідувача магазином). Будучи викликаним до слідчого прокуратури, головний герой небезпідставно вважає, що виклик цей не принесе нічого хорошого. Ці ж думки відвідують його дружину і шурина, які, щоб попередити неминучу конфіскацію майна, терміново продають все, що було нажите «непосильною» працею. Крім того, дружина спішно розлучається з головним героєм і виходить заміж за сусіда. А сам головний герой, якого всього-навсього викликали свідком (через тиждень до нього все-таки добралися і посадили), у відмінному настрої повертається додому.

У ролях

Пісня

«Губить людей не пиво» (А. Зацепін — Л. Дербеньов), виконує В'ячеслав Невинний.

Кумедна пригода

Сюжет

У другій новелі фільму показані тонкощі позашлюбних відносин. Йдучи у вихідний день нібито на роботу, а насправді до коханки, іноді складно собі уявити, що чоловік коханки цілком може виявитися коханцем подруги коханки, а сусід подруги коханки по комуналці — коханцем твоєї власної дружини. Зрештою, всі шестеро героїв чисто випадково, за цікавих обставин, перетинаються разом, і, зібравшись за столом, намагаються знайти вихід зі сформованої ситуації.

У ролях

Пісня

«Купідон» (А. Зацепін — Л. Дербеньов), виконує Олег Даль.

Весільна подія

Сюжет

У заключній новелі молода людина, що поквапилися з пропозицією руки і серця, приходить на власне весілля, де ніяк не може впізнати свою наречену — до цього вони зустрічалися тільки на вулиці, і він запам'ятав її в зимовому одязі. Спроби непомітно з'ясувати, хто ж з присутніх жінок його майбутня дружина, призводять до непередбачуваних наслідків — наречений приймає наречену (а у нареченої дійсно є донька — зовсім маленька) за її маму.

У ролях

Пісня

«Чорні підкови» (А. Зацепін — Л. Дербеньов), виконує Роберт Мушкамбарян.

Знімальна група

  • Автори сценарію:

Владлен Бахнов Леонід Гайдай

  • Режисер: Леонід Гайдай
  • Оператор: Сергій Полуянов
  • Художник: Євген Куманька
  • Композитор: Олександр Зацепін
  • Текст пісень: Леонід Дербеньов
  • Диригент: А. Пєтухов
  • Балетмейстер: П. Гродницький
  • Монтаж: Людмила Фейгінова
  • Директор картини: Е. Вайсберг

Місця зйомок

Перші дві новели знімалися у Астрахані, третя — у Москві.

Прокат

  • 1975 — 6 місце (50,9 млн глядачів).

Посилання