AAARGH

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

AAARGH (фр. Association des Anciens Amateurs de Récits de Guerres et d'Holocaustes, дослівно — Асоціація колишніх любителів історій про війну та Голокост) — французька асоціація, яка була заснована в жовтні 1996 року. Вона займається публікацією та поширенням текстів і творів переважно французьких і німецьких заперечувачів Голокосту різними мовами в Інтернеті, у тому числі Робера Форіссона, Гермара Рудольфа, політиків правого спрямування — колишнього члена NPD Гюнтера Декерта і аргентинського вченого ревізіоніста голокосту та пероніста Норберто Сересоле.

Інтернет-сайт и AAARGH кілька разів закривали рішеннями французьких судів, тому що їх зміст було визнано антисемітським. З 2001 року сайт був розміщений на інтернет-майданчику бельгійської правої організації «Vrij Historisch Onderzoek» (VHO). У 2005 році консорціум з восьми груп, в тому числі SOS-Racisme and the Union des étudiants juifs de France (Союз єврейських студентів Франції), отримали рішення суду, яке змушувало Інтернет-провайдерів у Франції закрити доступ до сайту — першого разу веб-сайт був заблокований відповідно до французького законодавства[1]. Це рішення було оскаржене Інтернет-провайдерами на тій підставі, що вони не несуть відповідальності за зміст сайтів. Однак, вирок був підтриманий. Сайт більше не доступний для користувачів Інтернету на французькій території[2]. Відповідно до заборони пошуковик Google блокує у Франції результати пошуку за запитом AAARGH[3]. Однак на сайті AAARGH присутні поради як обійти цю заборону за допомогою проксі-серверу.

Німецький Федеральний департамент для запобігання шкідливого впливу ЗМІ на підлітків (Bundesprüfstelle für jugendgefährdende Medien) вважає[джерело?], що AAARGH хотіла показати заперечення голокосту серйозними і нешкідливими малюнками[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Pascal Ceaux, «Le juge des référés impose aux fournisseurs d'accès à Internet le filtrage d'un site négationniste», Le Monde, 15 June 2005.
  2. Cour d'appel de Paris, 14ème chambre, section B, Arrêt du 24 novembre 2006: «Tiscali Acces et autres / Free, Uejf et autres». Available online Архівовано 23 March 2010[Дата не збігається] у en:Wayback Machine., accessed 21 July 2010.
  3. Where Google Still Censors
  4. Cartoons

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]