Річард Вільямсон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Річард Вільямсон
Bishop Richard Williamson.jpg
Народився 8 березня 1940(1940-03-08) (78 років)
Бакінгемшир, Південно-Східна Англія, Англія, Велика Британія
Громадянство
(підданство)
Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Діяльність католицький священик
Alma mater
Посада Священицьке братство святого Пія Х
Конфесія Independent Catholicism[d]

Річард Вільямсон — (нар. 8 березня 1940, Бакінгемшир, Англія) — відомий католицький єпископ-лефеврист, колишній член Священицького братства святого Пія Х[1].

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 8 березня 1940 в Бакінгемширі в англіканській сім'ї. Перейшов у католицизм.

30 червня 1988 був одним з чотирьох членів заснованого архієпископом Марселем Лефевром Священицького братства святого Пія Х.

Висвячений у єпископи архієпископом Лефевром і бразильським єпископом А. де Кастро Маєром. Пізніше всі четверо були відлучені Ватиканом від католицької церкви.

У 2009 році Папою Бенедиктом XVI зняв з єпископів братства відлучення, але воно залишилися під забороною. Разом з тим, Державний секретаріат Апостольської Столиці пояснив, що знімаючи екскомуніку з єпископа Ричарда Вільямсона, Папа не знав про його погляди щодо Голокосту; умовою його допущення до виконування єпископського служіння в Церкві буде однозначне і прилюдне відречення від цих поглядів. У спеціяльній Ноті була пригадана однозначна позиція Бенедикта XVI щодо нищення єврейського народу нацистським режимом, про що він неодноразово заявляв, а також рішуче відмежувався від поглядів єпископа Вільямсона.[2]

Заперечення Голокосту та антисемітизм[ред. | ред. код]

В листопаді 2008 р під час телевізійного інтерв'ю, яке показало шведське телебачення, єпископу були задані питання щодо Голокосту. Річард Вільямсон спочатку висловився, що у нього існують сумніви щодо масштабів Голокосту, зокрема він не вірить у те, що в нацистських таборах було убито шість мільйонів євреїв. Єпископ заявив в інтерв'ю: «Я думаю, що в нацистських концтаборах загинули десь двісті-триста тисяч євреїв, але ніхто з них не загинув в газових камерах». Він сказав: «Так, це моя думка, я думаю, що газові камери ніколи не існували». При цьому він навів докладні технічні аргументи, стверджуючи, що не могло існувати печей такої висоти і форми, а двері уявних газових камер, які показують «туристам в Освенцімі» не могли герметично закриватися.

Відповідаючи на питання журналіста, чи вважає він себе антисемітом, Вільямсон відповів: «Антисемітизм поганий тільки тоді, коли він йде проти правди, але, якщо вже існують достовірні факти, він не може бути поганим». Рада німецьких єврейських громад звернувся із запитом про те, чи може єпископ Уільямсон бути притягнутий до відповідальності, оскільки в Німеччині заперечення Голокосту є злочином.

Прокуратура німецького міста Регенсбург завела кримінальну справу на єпископа Річарда Вільямсона за фактом його висловлювань щодо Голокосту.

В жовтні 2010 році баварський суд засудив єпископа Вільямсона за заперечення Голокосту до штрафу в 10 тисяч євро[3]. Адвокат Вільямсона Метіас Лоссманн (нім. Matthias Lossmann) повідомив, що його підзахисному дозволили виплачувати штраф поступово, по 100 євро щодня протягом 120 днів.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]