Фред Лейхтер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фред Лейхтер
Народився 1954(1954)
Flag of the United States.svg США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Національність Flag of the United States.svg США
Проживання Малден, Массачусетс
Ім'я при народженні Frederick A. Leuchter, Jr.
Діяльність ревізіоніст Голокосту
Відомий Ревізіонізм Голокосту
Alma mater Бостонський університет

Фред Лейхтер (англ. Fred Arthur Leuchter, Jr.нар. 1954 р.) — американський фахівець з газових камер системи виконання покарань[1]. Брав участь у проектуванні й установці кількох газових камер в США. За завданням Ернста Цюнделя інспектував Аушвіц, Майданек, Дахау, Гартгейм і інші так звані «табори смерті». Автор викривальних «Звітів Лейхтера» (I, II, III і IV), багатьох статей і відеофільмів, заснованих на матеріалах інспекцій[1]. Сенсаційний свідок на процесі Цюнделя у справі про заперечення голокосту в 1988 році. Був заарештований і утримувався під вартою в Німеччині.

Щоб захистити обвинуваченого в Канаді Ернста Цюнделя Лейхтер за власною ініціативою самостійно провів дослідження руїн газових камер в кількох нацистських концтаборах. У лютому 1988 року Лейхтер поїхав до Польщі разом з дружиною Кароліною, відеооператором Юргеном Нейманом, малювальником Говардом Міллером і перекладачем з польської Тюдаром Рудольфом, щоб упевнитися, чи дійсно газові камери в Освенцимі I, Освенцімі-Біркенау і Майданеку були задумані як місце страти.

Освіта та кар'єра[ред. | ред. код]

Він отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук з історії в Бостонському університеті в 1964 році, а потім закінчив аспірантуру в Гарвард-Смітсонівській астрономічній обсерваторії. Лейхтер має патенти на геодезичні прилади та електронний секстант[2]. Лейхтер заявляв, що він не інженер і не хоче вводити в оману людей про його професійний досвід. За даними New York Times, перед продажем обладнання для виконання покарань Лейхтер був дилером військової техніки спостереження.[3].

Матеріали Лейхтера[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Ревізіоністи(рос.)
  2. US Patents 3,968,570[1] and 4,339,198[2]
  3. Making Execution Humane (or Can It Be?) New York Times October 13, 1990

Медіа[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]