Douzelage

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Douzelage - це громадський рух міст-побратимів, завдання якого розвиток, підтримка та формування ідеї об'єднаної Європи та формування спільних думок у громадян Європейського союзу.

Мета[ред. | ред. код]

Мета Douzelage -сприяти можливостям співпраці і дружбі серед своїх міст- членів. Культурні, спортивні та освітні обміни між містами лежать в основі цього, а в довгостроковій перспективі, комерційні та туристичні ініціативи. Освіта завжди була однією з найважливіших особливостей у багатьох подіях і проектах , організованих членами Douzelage. Можливості, які будуть створені для сприяння освітнім ініціативам міст учасників, є одними з найважливіших питань при формуванні Douzelage. Декоративно-прикладне мистецтво, спорт і молодіжні проекти - це сфера діяльності руху.

Історія[ред. | ред. код]

Douzelage був створений за ідеєю асоціації міст побратимів Гренвіля Франція та Шерборна у 1989 році. Делегати з дванадцяти членів-засновників Douzelage, по одному для кожної держави - члена Європейського співтовариства, зустрілися в 1991 році в місті Гренвіль та підписали угоду про створення руху Douzelage. Термін Douzelage було створено від фр. douze - дюжина, дванадцять та фр. jumelage - об'єднання.


Містами засновниками були :

З 1991 року три нових міста приєдналися :

На першому етапі 5 нових міст приєдналися до Douzelage в 2004 році згідно з процесом розширення Європейського Союзу :

На другому етапі розширення у 2007 році приєдналися міста Зволен, Словаччина Словаччина, а потім Пренай, Литва Литвав 2008 році , а пізніше місто Марсаскала, Мальта Мальта в 2009 році. Було вирішено на Генеральних Зборах у місті Альтеа (14-17 травня 2009 року, щоб продовжити подальший процес розширення для Румунії та Болгарії. Були прийняті міста Сірет Румунія Румунія у 2010 році та Агрос, КіпрКіпр, Škofja Loka, СловеніяСловенія і Трявна БолгаріяБолгарія у 2011 році.

Douzelage рух отримав європейське визнання в 1993 році, коли він був нагороджений Європейською комісією "Золотою Зіркою Братання» англ. Golden Stars of Twinning

Адміністрація[ред. | ред. код]

Douzelage очолюється президентом йому допомагають два віце -президенти з різних міст, які обираються на трирічний термін. Організації міст Douzelage фінансуються місцевою радою міста та є повністю незалежними. Англійська мова є вибрана мова для спілкування всередині Douzelage на міжнародному рівні , хоча французька мова широко використовується також. Рух має аполітичний характер, об'єднує людей -волонтерів, які добровільно працюють для справ освіти, спорту, молоді та європейської інтеграції.

Сучасність[ред. | ред. код]

На 2013 рік рух об'єднує 26 міст, а саме: Agros (CY), Altea (ES), Bad Kötzting (DE), Bellagio (IT), Bundoran (IE), Chojna (PL), Granville (FR), Holstebro (DK), Houffalize(BE), Judenburg (AT), Köszeg (HU), Marsaskala (MT), Meerssen (NL), Niederanven (LU), Oxelösund (SE), Preveza (GR), Prienai (LT), Sesimbra (PT), Sherborne (UK), Sigulda (LV), Siret (RO), Skofja Loka (SI), Sušice (CZ), Tryavna (BG), Türi (EE), Zvolen (SK). Президентом Douzelage є J. Cezary Salamończyk з міста Хойна, Польща , а віцепрезидентами Mario Calleja з міста Марсаскала, Мальта та Mike Balfour з міста Шерборн, Велика Британія, обрані у 2012 році.

Посилання[ред. | ред. код]