Eye of the Beholder

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Eye of the Beholder

Обкладинка коробки з грою

Розробник Westwood Associates
Видавець Strategic Simulations, Inc.
Частина серії Eye of the Beholder
Дата випуску 1990 рік
Українська локалізація ні
Жанр(и) Dungeon crawl RPG
Платформа DOS, Amiga, SNES, Sega CD
Режим гри Одиночна гра
Носій CD-ROM, дискети
Керування мишка, клавіатура, геймпад, джойстик

Eye of the Beholder (укр. Око бехолдера) — рольова відеогра, що була виготовлена компанією Westwood Studios та видана Strategic Simulations, Inc. у 1990 році у версії для DOS і пізніше спортована для Amiga, Sega CD та Super Nintendo Entertainment System.

Гра мала два продовження: Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon (1991), та Eye of the Beholder III: Assault on Myth Drannor (1993).

Ігровий процес[ред.ред. код]

У грі використовується вид від першої особи з псевдотривимірною графікою. Інтерфейс розроблений для управління мишею. Протагоніст пересувається по локаціях з сітчатою розміткою. Є можливість не лише руху в чотирьох напрямках, а й повороту на 90 градусів. У верхній лівій частині екрана знаходиться невелике вікно, що відображає світ. Текстова область в нижній частині екрана використовується для відображення різних повідомлень. Якщо гравець не б'ється, відображається також компас.

Гравцеві доступно 6 рас при настройці персонажів, вибір статі, клас і характеристики. Для кожної раси список доступних класів різниться. Характеристики як сила, конституція, розум, спритність, харизма, мудрість — визначають і доступність класів. Расові модифікатори також впливають на ефективність персонажа в певних професіях. Персонажі мають свій світогляд (законний, нейтральний, хаотичний) і етику (добру, нейтральну, злу).

Сюжет[ред.ред. код]

Володарі міста Вотердіп найняли спеціальну команду, члени якої мають дослідити походження лихих створінь, що приходять у місто з-під землі. Мандрівка починається у міській каналізаційній системі, вихід з якої мандрівникам заблоковано через завал, влаштований таким собі Ксенетаром. Команда спускається глибше попід місто, потрапляє у лабіринти, населені гномами та темними ельфами, пробирається до лігва Ксенетара де і відбувається фінальна битва.

Цікаві факти[ред.ред. код]

PC версія має досить дивне закінчення: щойно головний лиходій гине від руки персонажів гравця, на екран виводиться невеличке синє віконце з текстовим повідомленням про те, що лиходій загинув, персонажі повернулись на поверхню де їх зустріли як героїв. На цьому гра закінчується, фінальний ролик відсутній. Причина цього полягає у тому, що для нього не залишилось місця на запланованих для гри п'яти дискетах 3.5", тож у Strategic Simulations, Inc. вирішили від нього відмовитись.

Посилання[ред.ред. код]

Сторінка гри на Mobygames