Dungeon crawl

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Підземелля з чудовиськами у грі Legend of Grimrock

Dungeon crawl (букв. лазіння підземеллями) — тип сценарію фентезійних рольових ігор, що концентрується на подорожах героїв підземеллями, битвах з чудовиськами, що їх населяють, і відшукуванні скарбів. Він особливо поширений в рольових настільних іграх і відеоіграх, створених за їх зразком.

Особливості[ред. | ред. код]

Dungeon crawl — тип сценарію фентезійних рольових ігор, що концентрується на подорожах героїв підземеллями, битвах з чудовиськами, що їх населяють, і відшукуванні скарбів. Він особливо поширений в рольових настільних іграх і відеоіграх, створених за їх зразком.

Вагомий внесок в розвиток концепції подорожей підземеллями вніс творець настільної гри Dungeons & Dragons Гаррі Гайгекс. З часом ігрові локації, явно навмисне створені для їх «зачищання» гравцями, отримали назву гайгексівських підземель і часто пародіювалася, в тому числі в інших іграх, таких як Манчкін.

Серед відеоігор dungeon crawl найчастіше зустрічається в жанрі Roguelike. Фентезійні Action RPG також часто використовують подорожі та битви в підземеллях. Прикладами таких ігор є Legend of Grimrock, ігри серії Diablo. Пік популярності dungeon crawl припав на 1980-і, коли виходили їхні класичні зразки як Wizardry, The Bard's Tale, Cosmic Soldier, Might and Magic, Megami Tensei, Phantasy Star, Dungeon Master та подібні.

Найвизначніші ігри[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Softpedia. Stories about: Dungeon crawler