GBU-39

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

SDB — GBU-39 — американська легка авіабомба.

Історія[ред.ред. код]

Авіабомби малого діаметра почали розробляти у 90-х роках для забезпечення надзвукових літаків високоточними бомбами з можливістю їхнього скидання з внутрішнього бомбовідсіка. Роботи проводилися у рамках програми «MMTD» і включали в себе розвиток технологій, що передбачали:

— Розумне утримання цілі;

— Плавкий електронний програмований запобіжник;

— Високоенергетичні вибухові речовини;

— Протидію глушінню сигналу;

— Оптимальне управління;

— Розумний автопілот;

— Сучасний GPS / INS;

По цій програмі роботи проходили у напрямку забезпечення «F-22» новітнім озброєнням, і у підсумку, літаки змогли забезпечити стандартним озброєнням до 8-ми авіабомб класу SDB. У 2005 році подібні авіабомби вже перебували на озброєння ВПС і отримали перше бойове застосування в Іраку у 2006 році. Згідно з планами військово-повітряних сил Сполучених Штатів заплановано придбання 24 тисяч авіабомб класу SDB різного калібру. Вони використовуватимуться на надзвукових літаках, і більше половини авіабомб стануть базовим озброєнням для ураження стаціонарних наземних об'єктів, останні модифікації вже можуть використовувати і по рухомим цілям.

Авіаційна бомба GBU-39 належить до класу бомб «Small Diameter Bomb» — бомба малого діаметра (калібру). Калібр GBU-39 SDB — 113 кілограм. Призначення — високоточне ураження наземних об'єктів з великих відстаней, для запобігання ураження носія засобами протиповітряної оборони противника. Малий діаметр і невеликий формфактор дозволили розміщувати GBU-39 SDB не тільки на підвісках, а й у внутрішньому збройовому відсіку. Це дозволило зменшити загальну помітність літака і збільшити його швидкісні та маневрені характеристики.

Основні характеристики[ред.ред. код]

— Діаметр 7.5 дюйма;

— Довжина 1.8 метра;

— Ширина 19 сантиметрів;

— Вага 285 фунтів;

— Діапазон застосування більш 100 кілометрів;

— Проникнення — 5-6 футів залізобетонного перекриття;

— Вага ВВ — 17 кілограм;

Літаки-носії[ред.ред. код]

— F-15E;

— F-16;

— F-35 II;

— A-10 II;

— F-117;

— B-1;

— B-2;

— B-52.

Посилання[ред.ред. код]

1.Військова Панорама

Бомба Це незавершена стаття про зброю.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.