Gears of War

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Gears of War
Gears of War.png
Розробник Epic Games
People Can Fly (для ПК)[1]
Видавець Microsoft Game Studios
Геймдизайнер Ерік Ніланд
С'юзен О'Конор
Композитор Kevin Riepl[d]
Частина серії Gears of War[d]
Наступна гра серії Gears of War 2
Дата випуску Xbox 360
NA 9 листопада 2006
EU 12 листопада 2006
AUS 24 листопада 2006
Windows
NA 6 листопада 2007[2]
EU 9 листопада 2007
Версія 1.3
1.2 (PC)[3][4]
Українська локалізація немає
Жанр(и) шутер від третьої особи
Віковий
рейтинг
BBFC: 18
ESRB: M
OFLC: MA15+
OFLC: R16
PEGI: 18+
Платформа Xbox 360
Xbox One(Ultimate Edition)
Windows (Ultimate Edition)
Гральний рушій Unreal Engine 3
Режим гри багатокористувацька гра, однокористувацька гра і кооперативна гра
Носій DVD-DL
Керування геймпад, мишка і клавіатура
Роздільність 720p, 4K (Ultimate Edition)
Сайт gearsofwar.com
CMNS: Gears of War на Вікісховищі

Gears of War (укр. Коліщата війни) — відеогра, шутер від третьої особи для Xbox 360 та PC, створений студією Epic Games. Видана Microsoft Game Studios для Xbox 360 7 листопада 2006 року, для PC — 7 листопада 2007 року.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Гравець керує бійцем Маркусом Феніксом, що бореться з численними ворогами шляхом стрілянини. Гра зосереджена на позиційних перестрілках, де персонаж повинен переміщуватися від укриття до укриття, уникаючи відкритого бою. Маркусу доступні різні види зброї зі своїми особливостями використання. Наприклад, автомат «Улан» порівняно слабкий, але але має пилку для ближнього бою, а арбалет дуже потужний, однак довго заряджається.

Світ гри[ред. | ред. код]

Дія Gears of War відбувається на планеті Сера (Sera). Її люди свого часу зустрілися з проблемою вичерпання природних ресурсів, почавши тисячолітню епоху війн між державами. Епоха миру, що настала після цього, закінчилася з відкриттям у надрах планети речовини емульсії, з якої було легко добувати енергію. Тривалий час головною силою на ній було Об'єднання Незалежних Республік, що впродовж 80 років боролося з Коаліцією за емульсію. Це протистояння отримало названо Маятникових війн за перемінні успіхи кожної зі сторін. Зрештою Коаліція прорвалася на дослідницьку станцію ОНР, де містилися дані щодо супутникового зброї, здатної вразити будь-яку точку на планеті. Ці дані дозволили Коаліції завершити розробку власної супутникової зброї — «Молота Світанку». Це змусило обидві протиборчі сторони сісти за стіл переговорів, і, врешті-решт, ОНР здалося. Коаліція стала визначати життя людства Сери, але за кілька тижнів по тому відбувся так званий День Появи.

У День Появи з-під землі вирвалися орди істот, названих Сараною, які атакували кожне місто Сери. Поєднуючи гуманоїдних істот, звірів та захоплену людстку техніку, ці чудовиська несподівано напали з систем підземних ходів. За першу добу загинуло біля чверті всіх людей, а Коаліція виявилася неготовою до відбиття атаки. Оскільки між людськими державами запанував мир, багато солдатів отримали відпустки і тривали святкування перемоги Коаліції. Через рік було ухвалено застосувати «Молот Світанку», атаки якого, однак, тільки завдали ще більшої шкоди вцілілим людям. Рік за роком Сарана захоплювала все більші території поверхні та поширювалася підземними тунелями, а сили людства зменшувалися.

Події Gears of War відбуваються через 14 років після Дня Появи. Колишнього військового Маркуса Фенікса (Marcus Fenix) визволяє з в'язниці його старий друг — Домінік Сантьяго (Dominic Santiago). Маркусу пропонують приєднатись до особливого військового підрозділу, який діє проти Сарани — «Шестерні».

Сюжет[ред. | ред. код]

Проходження описане для PC-версії гри, яка містить додаткову бонусну главу в порівнянні з версією для Xbox 360.

Звільнений Маркус з боєм прорвається через руїни в'язниці разом Домініком Сантьяго до місця евакуації. Прилітає гвинтокрил, який доставляє солдатів на зустріч з полковником Віктором Гофманом (Victor Hoffman). Гофман не в захваті від повернення на військову службу Фенікса, але з огляду на його минулі військові заслуги дозволяє Маркусові увійти до загону Дельта (Delta Squad).

Місце зустрічі атакується Сараною і в Маркуса одразу з'являється шанс продемонструвати, що довірились йому недарма. Окрім нього до групи Дельта входять Дом (Домінік Сантьяго), лейтенант Кім(Minh Young Kim) та рядовий Кармайн (Carmine), чиє лице у грі приховане шоломом.

Завданням загону Дельта є знайти особливий пристрій «резонатор» та доставити його до підземних тунелів Сарани, щоб зібрати ним інформацію про ворога. Усі дані, які будуть отримані у результаті роботи резонатора, слід завантажити до бази даних «Lightmass Bomb». Цій бомбі відводиться роль «вирішальної зброї» і її вибух у серці оселі Сарани значно похитне їхню військову місію.

Наразі про «резонатор» звісток немає, як немає новин і про загін Альфа (Alpha Squad), в якого він й мав знаходитись. Загін Дельта рухається у напрямку, звідки надійшов останній сигнал від Альфи. Бої з Сараною у цій частині гри відбуваються серед руїн старої частини міста. На цьому шляху від кулі снайпера гине Кармайн. Далі загону доводиться зачистити територію від Сіячів (Seeders) — велетеньських павукоподібних істот, чия присутність цілком відмикає радіозв'язок у даному регіоні. Знищення Сіячів відбувається за допомогою Молоту Світанку (Hammer of Dawn) — лазерної указки, яка націлює вогонь орбітального супутника. Згодом, склад загону знову повертається до чотирьох учасників. До нього приєднується Август Коул (Augustus Cole) — перший з загону Альфа, кого вдається знайти Маркусу та його побратимам. З відновленням радіозв'язку, нарешті вдається налагодити контакт з загоном Альфа і, підійшовши ближче, зняти облогу Сарани з будівлі, де й знаходиться Альфа.

Викликаються гвинтокрили для евакуації, проте з їх підльотом Сарана контратакує. Від рук їхнього лідера, генерала Раама (RAAM), гине лейтенант Кім; у виниклій перестрілці гине один з бійців загону Альфа. Рештки Альфи та Дельти знаходять укриття у найближчій будівлі, відклавши евакуацію.

У будівлі на «шестерні» очікує ще один неприємний сюрприз — жахлива істота раси Сарани: Берсеркер. Цілковито сліпі, ці істоти орієнтуються на запах та слух, володіють неймовірною силою та цілком невразливі для стаціонарного озброєння людей. У паніці один боєць загону Альфа намагається втекти, але Берсеркер швидко вбиває його. Решта зберігають незворушність. Маркус виманює Берсеркера на відкриту місцевість (попередньо відчинивши 3 пари дверей, заманюючи «на них» істоту), де знищує її за допомогою Молоту Світанку. Залишки Альфи — Коул та Деймон Берд (Damon Baird) — приєднуються до загону Дельта, у якому зі старого складу залишилися лише Дом та Маркус. Фенікс очолює новосформовану групу.

Дельті доводиться скористатись допомогою бандитів — єдиних людей, які залишилися на території, яка контролюється Сараною. Маркус та Дом відправляються за ACP — багатоколісному броньованому транспорті, тоді як Коул та Берд залишаються з бандитами «для гарантії». Завдання у Фенікса та його друга ускладнюється з приходом ночі — в небо підіймаються Крили (Kryll). Істоти за розмірами схожі на кажанів, а за поведінкою — на піраній. Єдиний порятунок від них — світло. Рухаючись освітленими ділянкам вулиць (або створюючи собі такі ділянки шляхом підпалу каністр з бензином) та відстрілюючись від Сарани, «шестерні» дістаються до транспорту. Далі йде єдиний у грі епізод, коли гравцю надається змога покерувати транспортним засобом.

Фенікс і Дом підбирають Коула та Берда та прямують у напрямку енергостанції, звідки можна буде спуститись до підземелля Сарани. Проникнувши на територію та розділившись, загін Дельта завдяки постійним підказкам зі штабу знаходить потрібний спуск. Антураж гри змінюється — замість старовинної архітектури на початку гри та постапокаліптичного нічного міста опісля, «шестерням» доводиться воювати серед розбитих моніторів, відірваних електричних кабелів та несправних електрогенераторів.

Під землею, вчергове розділившись Дельта планомірно рухається у напрямку точки встановлення резонатора: у районі спецоб'єкту Сарани, який охороняється особливим видом — Гвардією Теронів. На цьому шляху Фенікс і Дом знищують велетенського броньованого павука (Corpser). Вогнем з автоматів по незахищеному низу павука «шестерні» відтісняють його на платформу, а потім, відстріливши кріплення цієї платформи відправляють її разом з чудовиськом до котловану з лавою.

Перебивши Гвардію Теронів, загін Дельта встановлює резонатор та відправляється на поверхню. Тут їх чекає нове завдання — інформація, отримана після запуску резонатора, знаходиться в комп'ютерах особняка на вершині одного з пагорбів міста. Шлях туди несподівано стає довшим, оскільки гвинтокрили, якими Дельта дістається туди, опиняються під вогнем Сарани. Берд і Коул залишаються прикрити поранених, Маркус та Домінік відправляються до цілі. Після довгого ряду перестрілок та штурму пагорба, «шестерні» прориваються до будинку. Окремим пунктом на цьому шляху стає сутичка з Берсеркером: щоб використати Молот Світанку доводиться зруйнувати дах, змусивши потвору звалити всі колони у залі.

Біля будинку до Фенікса та Дома приєднуються їхні напарники, що встигли за цей час наздогнати їх. Солдатам вдається проникнути до будинку, завантажити потрібні дані та, відбивши кілька хвиль атак Сарани, втекти на ACP. Кадри втечі супроводжуються появою Брумака — чергового представника зі звіринцю Сарани, озброєного кулеметами та ракетами.

Тепер необхідно дістатись до залізничного вокзалу, через який буде проїжджати потяг з Lightmass Bomb. Саме до неї й потрібно завантажити так важко добуту інформацію. На шляху «шестерней» виникає проблема у вигляді розведеного мосту: щоб опустити його, слід активувати енерголінію з найближчої електростанції. Дорогу до станції Феніксу та Дому супроводжують постійні перестрілки з Сараною. До того ж «шестерні»переслідує Брумак, який бродить неподалік. Налагодивши виробництво електроенергії, солдати стикаються з технічними проблемами її передачі: потрібне замикання. Провідником струму Маркус пропонує використати Брумака. Фенікс та Дом зустрічають істоту на відкритій місцевості, вбивають її наїзника та виманюють її на високовольтні лінії.

Діставшись до вокзалу солдати отримують звістку, що потяг встигла захопити Сарана. Транспорт необхідно відбити. На повному ходу Маркус з одвічним напарником Домом встигають застрибнути до потяга. Коул та Берд — залишаються на вокзалі. Поетапно зачищаючи кожен вагон солдати рухаються до голови потяга. Проблему Берсеркера, яка невчасно з'являється із задніх вагонів, «шестерні» вирішують просто — відчепивши ці вагони.

Нарешті бійці прориваються до першого вагону, бомба там, але її охороняє генерал Раам. Крім того з повітря ведуть вогонь Рівери (Reavers) — павукоподібна авіація Сарани. Ця загроза нівелюється з появою гвинтокрила Берда та Коула. Вони беруть стримування повітряних ворогів на себе.

У кінцевому бою проти генерала Раама ситуація ускладнюється Крилями (слід рухатись лише освітленими місцями) та тим, що ці самі Крилі утворюють живий щит для генерала. Тому вести вогонь Маркусу та Дому по ньому доводиться в окремі моменти, коли Раам посилає свій щит в атаку на «шестерні».

Знищивши генерала, Маркус активовує бомбу та слідом за Домом застрибує до гвинтокрила на льоту. Потяг зривається до кратера, прямісінько до Сарани. Бомба вибухає, але як як за кадром обіцяє голос королеви Сарани, «Цей раунд люди виграли, але, це ще не все…»

Фільм[ред. | ред. код]

20 березня 2007 року права на екранізацію Gears of War були придбані компанією New Line Cinema.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. César A. Berardini (2007-08-20). Epic Games Acquires Majority Stake in Painkiller Dev. Team Xbox. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2008-09-21. 
  2. Butts, Steve (2007-10-04). Gears of War Hands On. IGN. Процитовано 2007-10-04. 
  3. Gears of War (PC) Issues & Solutions. 2008-03-20. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2009-09-21. 
  4. Fixed Gameplay Issues in Title Update Version 1.2. 2008-03-10. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2009-09-21. 

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційний сайт гри
Огляд гри від IGN (англ.)
Огляд гри від GameSpot (англ.)