Gears of War

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Gears of War
Розробник Epic Games
People Can Fly (для ПК)[1]
Видавець Microsoft Game Studios
Частина серії Gears of War
Наступна гра серії Gears of War 2
Дата випуску Xbox 360
NA 9 листопада 2006
EU 12 листопада 2006
AUS 24 листопада 2006
Windows
NA 6 листопада 2007[2]
EU 9 листопада 2007
Версія 1.3
1.2 (PC)[3][4]
Українська локалізація немає
Жанр шутер від третьої особи
Віковий
рейтинг
BBFC: 18
ESRB: M
OFLC: MA15+
OFLC: R16
PEGI: 18+
Платформа Xbox 360
Xbox One(Ultimate Edition)
Windows (Ultimate Edition)
Рушій гри Unreal Engine 3
Режим гри багатокористувацька гра, одиночна гра і Кооперативна гра
Носій DVD-DL
Роздільність 720p, 4K (Ultimate Edition)
Сайт http://www.gearsofwar.com/

Gears of War (укр. Триби війни) — шутер від третьої особи для Xbox 360 та PC, від студії Epic Games (творців серії Unreal). Видавцем гри стала Microsoft Game Studios. До продажу для Xbox 360 Gears of War надійшла 7 листопада 2006 року, для PC — 7 листопада 2007 року.

Сюжет[ред.ред. код]

Дія Gears of War відбувається на планеті Сера (Sera). Життя людей на ній безповоротно змінилося після Дня Появи (Emergence Day), коли новий та досі невідомий ворог атакував міста людей з-під землі, використавши мережу підземних тунелів. За кілька днів загинули мільйони. Ті хто вцілів, знайшли прихисток на Jacinto Plateau — велетенському гранітному плато, куди не змогла проникнути Орда Локуста. У відчаї, люди застосували орбітальні супутники, спаливши захоплювачів на поверхні. Але війна триває…

Події у грі відбуваються через 14 років після Дня Появи. Колишнього військового Маркуса Фенікса (Marcus Fenix) визволяє з в'язниці його старий друг — Домінік Сантьяго (Dominic Santiago). Маркусу пропонують приєднатись до особливого військового підрозділу, який діє проти локустів — «шестерні»…

Сюжет проходження[ред.ред. код]

Ad Scriptum: Проходження описане для PC-версії гри, яка містить додаткову «бонусну» главу в порівнянні з версією для X-box

З боєм прорвавшись через руїни в'язниці, Маркус Фенікс та Домінік Сантьяго «зачищають» місце евакуації. Прилітає гвинтокрил, який доставляє солдат на зустріч з полковником Віктором Хофманом (Victor Hoffman). Хофман не у захопленні від повернення на військову службу Фенікса, але з огляду на його минулі військові заслуги дозволяє Маркусові увійти до загону Дельта(Delta Squad).

Місце зустрічі атакується локустами і в Маркуса одразу з'являється шанс продемонструвати, що довірились йому недарма. Окрім нього до групи Дельта входять Дом (вищезгаданий Домінік Сантьяго), лейтенант Кім(Minh Young Kim) та рядовий Кармайн(Carmine), чиє лице у грі приховане шоломом.

Завданням загону Дельта є знайти особливий пристрій «резонатор» та доставити його до підземних тунелів локустів. Принцип дії резонатора чимось подібний до радару. Усі дані, які будуть отримані у результаті роботи резонатора, слід завантажити до бази даних «Lightmass Bomb». Цій бомбі відводиться роль «вирішальної зброї» і її вибух у серці оселі локустів значно похитне їхню військову місію.

Наразі про «резонатор» вісток немає, як немає вістей про загін Альфа (Alpha Squad), в якого він й мав знаходитись. Загін Дельта рухається у напрямку, звідки надійшов останній сигнал від Альфи. Бої з локустами у цій частині гри відбуваються серед руїн старої частини міста. На цьому шляху від кулі снайпера гине Кармайн. Далі загону доводиться зачистити територію від сідерів (Seeders) — велетеньських павукоподібних істот, чия присутність цілком відмикає радіозв'язок у даному регіоні. Знищення сідерів відбувається за допомогою Молоту Світанку (Hammer of Dawn) — лазерної указки, яка націлює вогонь орбітального супутника. Згодом, склад загону знову повертається до числа чотири. До нього приєднується Август Коул(Augustus Cole) — перший з загону Альфа, кого вдається знайти Маркусу та його побратимам. З відновленням радіозв'язку, нарешті вдається налагодити контакт з загоном Альфа і, підійшовши ближче, зняти облогу локустів з будівлі, де й знаходиться Альфа.

Викликаються гвинтокрили для евакуації, проте з їх підльотом, локусти контратакують. Від рук їхнього лідера, генерала Раама (RAAM), гине лейтенант Кім; в перестрілці, що спалахує — гине один з бійців загону Альфа. Рештки Альфи та Дельти знаходять укриття у найближчій будівлі, а про евакуацію взагалі доводиться тимчасово забути.

У будівлі на «шестерні» очікує ще один неприємний сюрприз — жахлива істота раси локустів: берсеркер. Цілковито сліпі, ці істоти орієнтуються на запах та слух, володіють неймовірною силою та цілком невразливі для стаціонарного озброєння людей. У паніці один боєць загону Альфа намагається втекти, але берсеркер(узагалі, це істоти жіночої статі) швидко вбиває його. Решта зберігають холоднокровність. Маркус виманює берсеркера на відкриту місцевість(попередньо відчинивши 3 пари дверей, заманюючи «на них» істоту), де знищує її за допомогою Молоту Світанку. Залишки Альфи — Коул та Деймон Берд(Damon Baird) — приєднуються до загону Дельта, у якому зі старого складу залишилися лише Дом та Маркус. Фенікс очолює новосформовану групу.

Дельті доводиться скористатись допомогою бандитів — єдиних людей, які залишилися на території, яка контролюється локустами. Маркус та Дом відправляються за ACP — багатоколісним броньованим транспортним засобом, тоді як Коул та Берд залишаються з бандитами «для гарантії». Завдання у Фенікса та його друга ускладнюється з приходом ночі — в небо підіймаються Крили(Kryll). Істоти за розмірами схожі на летючих мишей, а за поведінкою — на піраній. Єдиний порятунок від них — світло. Рухаючись освітленими ділянкам вулиць(або створюючи собі такі ділянки шляхом підпалу каністр з бензином) та відстрілюючись від локустів, «шестерні» дістаються до «транспорту». Далі йде єдиний у грі епізод, коли гравцю надається змога покерувати транспортним засобом.

Фенікс і Дом «підбирають» Коула та Берда та прямують у напрямку енергостанції, звідки можна буде спуститись до підземелля локустів.

Проникнувши на територію та розділившись, загін Дельта завдяки постійним підказкам зі штабу (у цілому, така інформаційна підтримка присутня протягом усієї гри) знаходить потрібний спуск. Антураж гри змінюється — замість старовинної архітектури на початку гри та постапокаліптичного нічного міста опісля, «шестерням» доводиться воювати серед розбитих моніторів, відірваних електричних кабелів та несправних електрогенераторів.

Під землею, вчергове розділившись Дельта планомірно рухається у напрямку точки встановлення резонатора: у районі спецоб'єкту локустів, який охороняється особливим видом — Theron Guards. На цьому шляху Фенікс і Дом знищують велетенського броньованого павука (Corpser). Вогнем з автоматів по незахищеному низу павука «шестерні» відтісняють його на платформу, а потім, відстріливши кріплення цієї платформи відправляють її разом з броньованим «пасажиром» до котловану з лавою.

Перебивши Theron Guards, Дельта встановлює резонатор та відправляється на поверхню. Тут їх чекає нове завдання — інформація, отримана після запуску резонатора, знаходиться в комп'ютерах особняка на вершині одного з пагорбів міста. Шлях туди несподівано стає довшим, оскільки гвинтокрили, якими Дельта дістається туди, опиняються під вогнем локустів. Берд і Коул залишаються прикрити поранених, Маркус та Домінік відправляються до цілі. Після довгого ряду перестрілок та штурму пагорба, «шестерні» прориваються до будинку. Окремим пунктом на цьому шляху стає сутичка з берсеркером: щоб використати Молот Світанку доводиться зруйнувати дах, «повибивавши берсеркером» усі колони у залі.

Біля будинку до Фенікса та Дома приєднуються їхні напарники, що встигли за цей час наздогнати їх. Солдатам вдається проникнути до будинку, завантажити потрібні дані та, відбивши кілька хвиль атак локустів, втекти на ACP. Кадри втечі супроводжуються появою Brumak’a — чергового представника зі звіринцю локустів, який найбільше подібний до тиранозавра, озброєного кулеметами та ракетами.

Тепер необхідно дістатись до залізничного вокзалу, через який буде проїжджати потяг з Lightmass Bomb. Саме до неї й потрібно завантажити так важко здобуту інформацію. На шляху «шестерней» виникає проблема у вигляді розведеного мосту: щоб опустити його, слід активувати енерголінію з найближчої електростанції. Дорогу до станції Феніксу та Дому «скрашують» постійні перестрілки з локустами. До того ж від «шестерней» все ніяк не бажає відставати Брумак, який бродить неподалік. Налагодивши виробництво електроенергії, солдати стикаються з певними технічними проблемами її передачі: потрібне замикання. «Провідником» для цієї мети Маркус пропонує кандидатуру Брумака. Фенікс та Дом «зустрічають» істоту на відкритій місцевості, вбивають її наїзника та «виманюють» її на високовольтні лінії…

Діставшись до вокзалу солдати отримують звістку, що потяг встигли захопити локусти. Транспорт необхідно відбити. На повному ходу Маркус з одвічним напарником Домом встигають застрибнути до потяга. Коул та Берд — залишаються на вокзалі.

Поетапно зачищаючи кожен вагон солдати рухаються до голови потяга. Проблему берсеркера, яка невчасно з'являється із задніх вагонів, «шестерні» вирішують просто — відчепивши ці вагони.

Нарешті бійці прориваються до першого вагону, бомба там, але її охороняє генерал Раам. Крім того з повітря ведуть вогонь ріверси(Reavers) — павукоподібна авіація локустів. Ця загроза нівелюється з появою гвинтокрила Берда та Коула. Вони беруть стримування реверсів на себе.

У кінцевому бою проти генерала Раама ситуація ускладнюється Крилями (слід рухатись лише освітленими місцями) та тим, що ці самі Крилі утворюють живий щит для генерала. Тому вести вогонь Маркусу та Дому по ньому доводиться в рідкі моменти, коли Раам посилає свій щит в атаку на «шестерні».

Знищивши генерала, Маркус активовує бомбу та слідом за Домом застрибує до гвинтокрила на льоту. Потяг зривається до кратера, прямісінько до локустів. Бомба вибухає… Цей раунд люди виграли, але, як за кадром обіцяє голос королеви локустів, це ще не все…

Фільм[ред.ред. код]

20 березня 2007 року права на екранізацію Gears of War були придбані компанією New Line Cinema. Прем'єра фільму запланована на 2012 рік.

Примітки[ред.ред. код]

  1. César A. Berardini (2007-08-20). Epic Games Acquires Majority Stake in Painkiller Dev. Team Xbox. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2008-09-21. 
  2. Butts, Steve (2007-10-04). Gears of War Hands On. IGN. Процитовано 2007-10-04. 
  3. Gears of War (PC) Issues & Solutions. 2008-03-20. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2009-09-21. 
  4. Fixed Gameplay Issues in Title Update Version 1.2. 2008-03-10. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2009-09-21. 

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний сайт гри
Огляд гри від IGN (англ.)
Огляд гри від GameSpot (англ.)

Джерела[ред.ред. код]